Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wyrównawczych w roku szkolnym 2018/2019

Karta rekrutacji do projektu "Bądźmy zdrowi"

Rekrutacja do projektu "Bądźmy zdrowi" trwa do wtorku 23.10.2018. W środę 24.10.2018 odbędą się badania uczniów zgłoszonych do projektu.

Strona głównaAktualnościKartka do Powstańca

Kartka do Powstańca

1Uczniowie klasy 8a wraz z wychowawczynią- p. Anną Guzanek, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Kartka do Powstańca BohaterON – włącz historię!”.

Pamięć – edukacja – pomoc – to hasło, które przyświeca tegorocznej edycji kampanii BohaterON – włącz historię! Akcja, której nazwa stanowi połączenie słów „bohater” i „ON” (ang. włączyć), ma na celu uhonorowanie Powstańców Warszawskich, włączenie ich historii do społecznej świadomości oraz budowanie mostu między pokoleniami. W minionych latach do uczestników walk o stolicę wysłano aż 215 507 kartek i listów.

W Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości organizatorzy projektu również liczą na duży odzew. W czasie godziny wychowawczej, uczniowie wypisywali kartki, które zostaną wysłane do Fundacji Sensoria, a stąd przekazane Powstańcom. Zawierały one słowa podziwu, podziękowania, wyrazy szacunku oraz pozdrowienia dla jeszcze żyjących Bohaterów, którzy bronili naszej stolicy.

Osoby zainteresowane odsyłamy do strony: https://bohateron.pl/