Strona głównaProjekt "Lepszy start w edukacyjną przyszłość"

"Lepszy start w edukacyjną przyszłość"

kapludzW roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego "LEPSZY START W EDUKACYJNĄ PRZYSZŁOŚĆ" realizowanego przez Gminę Stara Biała.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Celem głównym projektu jest:

·   Wyrównanie szans edukacyjnych poprzez indywidualizację procesu kształcenia uczniów klas I – III Szkół Podstawowych prowadzonych przez Gminę Stara Biała, poprzez wsparcie indywidualnego rozwoju dostosowanego do zdiagnozowanych potrzeb edukacyjnych i psychofizycznych uczniów w okresie realizacji projektu ( od IX 2013 do VI 2014).

Celami szczegółowymi projektu są:

·         Zapewnienie uczniom z klas I-III oferty edukacyjnej, wychowawczej oraz profilaktycznej, zgodnej z ich indywidualnymi potrzebami i możliwościami rozwojowymi, poprzez realizację zajęć pozalekcyjnych wspierających indywidualizację procesu dydaktycznego.

·         Stworzenie warunków umożliwiających i wspomagających indywidualną pracę nauczyciela z uczniem poprzez wyposażenie bazy szkoły w niezbędne materiały dydaktyczne.

Projekt skierowany jest do uczniów z klas I - III. Weźmie w nim udział 54 uczniów( 26 dziewczynek i 28 chłopców) z naszej szkoły. W ramach projektu zaplanowano organizację następujących zajęć pozalekcyjnych wspierających indywidualizację procesu dydaktycznego:

·         Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z języka polskiego.

·         Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki.

·         Zajęcia dla dzieci uzdolnionych matematycznie.

·         Gimnastyka korekcyjna dla uczniów z wadami postawy.

·         Zajęcia dla dzieci uzdolnionych językowo.

·         Zajęcia dla dzieci uzdolnionych artystycznie.

·         Zajęcia logopedyczne.

Dzięki realizacji projektu nasza szkoła pozyska fundusze na zakup niezbędnych pomocy dydaktycznych do prowadzenia w/w zajęć pozalekcyjnych oraz 2 zestawy komputerowe wraz z oprogramowaniem do zajęć logopedycznych i matematycznych o łącznej kwocie 49.800 zł.

Szkolny Koordynator Projektu: Beata Rękawek