Strona głównaPowrót na stronę główną

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

wospWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to największa coroczna akcja charytatywna, dzięki której zbierane są środki na szczytny cel. Z powodu pandemii koronawirusa 29 Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku i będzie wyglądał wyjątkowo. Przed wielkim finałem uruchomiono eSkarbonki, które pozwalają na zbieranie datków drogą wirtualną. Szkolny Wolontariat skorzystał z tej możliwości i założył własna wirtualną puszkę. Serdecznie zapraszamy do wpłacania datków do eSkarbonki założonej na Szkołę Podstawową im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym - bo pomaganie jest dziecinnie proste! https://eskarbonka.wosp.org.pl/t63zzg

Kolędnicy Misyjni Masajskim Dzieciom

miniKażdego roku dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego z naszej szkoły, nie zważając na pogodę i zmęczenie, podejmuje wysiłek kolędowania ulicami Maszewa, niosąc radość Ewangelii. Mali kolędnicy stają się misjonarzami. Przypominają bowiem odwiedzanym mieszkańcom o narodzeniu Jezusa Chrystusa i uwrażliwiają ich na potrzeby swoich rówieśników na całym świecie.

Czytaj więcej...

Podziękowania od Stowarzyszenia Miłosierdzie i Miłość

podziękowania

Źródło: Facebook

Życzenia Świąteczne

Niezwykłe spotkanie online

zdjęcie przewodnie do strony„Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu” – tak mawia Bob Brown, amerykański pisarz głośnych powieści sensacyjnych. Trudno nie zgodzić się z tym powiedzeniem, szczególnie w odniesieniu do nauczycieli. Jednocześnie, wspominając spotkanie opłatkowe naszej rady pedagogicznej rok temu i stwierdzenie wówczas, iż następne odbędzie się online z powodu zamknięcia szkół poprzez atak wirusa, zakrawałoby na niezłą powieść sensacyjną.

Czytaj więcej...

Święty Mikołaj dla seniora

logotypW tym roku Wolontariat Szkolny po raz pierwszy włączył się w akcję „Święty Mikołaj dla Seniora” Dla starszych, schorowanych osób przebywających w domach pomocy społecznej, okres przedświąteczny bywa trudny. Seniorzy piszą listy do Świętego Mikołaja. Wolontariusze szukają tych, którzy przejmą list i zostaną Mikołajami.

Czytaj więcej...

Podziękowania od „Herberta”

poezjaJest nam niezmiernie miło, że nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Społecznej „Podaj wiersz”. Nasi uczniowie już drugi raz zmierzyli się z podarowaniem poezji. Dostaliśmy piękne podziękowania od Fundacji im. Zbigniewa Herberta. Teraz, czekamy na kolejną edycję akcji!

Czytaj więcej...

Nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”

razem na święta„Razem na Święta” to inicjatywa MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Chcemy, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. 

Czytaj więcej...

Strona 1 z 17

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine