Zmiana organizacji pracy od dnia 18 listopada

UWAGA!!! Ze względu na prace remontowe prowadzone na placu zabaw obiekt nieczynny do odwołania.

Stanowisko Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia w sprawie zapobiegania i zwalczania wszawicy u dzieci i młodzieży

Zachęcamy do wpłat na Radę Rodziców. Wpłata za pierwsze dziecko wynosi 40 zł, za drugie 20zł.

Pedagog szkolny

Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli…
J. Korczak

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Pedagog szkolny, to osoba zatrudniona w szkole celem uzupełnienia, pogłębienia i rozszerzenia działalności dydaktyczno-wychowawczej, opiekuńczej i profilaktycznej prowadzonej przez nauczycieli i wychowawców. To osoba wspierająca proces wychowawczy, partner do rozmów i podpowiedzi dotyczących problemów Państwa dzieci, ich sukcesów i porażek.

W Zespole Szkół w Maszewie Dużym zatrudnionych jest dwóch pedagogów: Pani Monika Prusaczyk – opiekuje się uczniami Szkoły Podstawowej oraz Pani Magdalena Górczyńska, która sprawuje opiekę nad uczniami Gimnazjum. Zachęcamy wszystkich Państwa do kontaktu z nami, postaramy się spełnić Państwa oczekiwania jako rodziców i partnerów szkoły, ponieważ dobro naszych dzieci, ich rozwój osobisty i społeczny są dla nas wspólnym i nadrzędnym celem w trudnym procesie wychowawczym kształtującym osobowość naszych najmłodszych. Jednocześnie pragniemy Państwa zapewnić, iż obowiązuje nas zasada dyskrecji i prywatności. Staramy się być zawsze taktowne, unikać ostentacyjnego udzielania pomocy, okazywania litości, by nie zawstydzić lub upokarzać. Dziecko jest dla nas najwyższą wartością, poprzez własny rozwój personalny i doświadczenie zawodowe dążymy do tego abyście Wy Rodzice, a także Wasze dzieci widzieli w nas przyjaciela, do którego możecie zwrócić się w każdej sprawie.

Drogi Rodzicu!
Zwróć się do pedagoga szkolnego gdy:

– niepokoi Cię zachowanie dziecka,
– chcesz porozmawiać o dziecku i Twoich z nim relacjach,
– masz pytanie dotyczące wyników w nauce dziecka i jego funkcjonowania w szkole,
– potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania,
– masz pytania i nie wiesz do kogo się z nimi zwrócić,
– szukasz pomocy.