men1 men2  men31

men4 men5  men6

Półkolonie 2020

Strona głównaArchiwum 2015/2016Szkolny Konkurs Recytatorski

Szkolny Konkurs Recytatorski

miniW dniu 31 marca 2016 r. w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja konkursu recytatorskiego pt. „Magiczny Świat Poezji”. Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej zaprezentowali swoje talenty recytatorskie z repertuaru poezji dziecięcej. Dominowały wiersze klasyków - Jana Brzechwy, m. in. „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Leń” oraz Juliana Tuwima: „Murzynek Bambo”.

Bardzo ciekawym występem była recytacja wiersza „Pchła szachrajka” Jana Brzechwy przez uczennicę klasy I c, Aleksandrę Wrutniak, która opanowała bardzo długi tekst i zabawnie przedstawiła go widowni.

Występem, który wyróżniał się spośród pozostałych, była recytacja „Inwokacji – Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza przez ucznia Alana Jelec z klasy III c. Chłopiec z należną powagą przeniósł słuchaczy w tematykę patriotyzmu i tęsknoty za ojczyzną.

Pomimo tego, iż każdy z występów dzieci był dopracowany i ciekawy, jury w składzie: p. Małgorzata Bartos – Piątkowska, p. Renata Szulborska, p. Elżbieta Robakiewicz oraz p. Sylwia Kołodziejska wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach:

klasy 1

I miejsce – Aleksandra Wrutniak, kl. I c,

II miejsce – Oliwia Zalewska, kl. I c,

III miejsce – Kacper Śmigrocki, kl. I b.

Klasy 2

I miejsce -  Jakub Patrowicz, kl II a,

II miejsce -  Maria Żółtowska, kl. II c,

III miejsce - Barbara Tokarska, kl. II a.

Klasy 3

I miejsce - Natalia Malinowska, kl. III a,

II miejsce - Oliwia Mioduska, kl. III a,

III miejsce - Wiktoria Krawczyk, kl. III b.

Gratulujemy zwycięzcom!

Organizatorzy konkursu: p. Joanna Dylewska oraz p. Aleksandra Brzozowska zapraszają do udziału w drugiej edycji konkursu za rok.

gminabip  men     kur 

efs 

Joomla templates by Joomlashine