men1 men2  men31

men4 men5  men6

Półkolonie 2020

Strona głównaArchiwum 2015/2016Uczniowie klasy pierwszej w Muzeum Mazowieckim

Uczniowie klasy pierwszej w Muzeum Mazowieckim

miniUczniowie klasy I b wraz z opiekunami: p. Aleksandrą Brzozowską oraz p. Elżbietą Robakiewicz rozpoczęli pierwsze przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W poszukiwaniu świątecznego ducha w dniu 15 marca udali się na warsztaty do Spichlerza - siedzibie Działu Etnografii Muzeum Mazowieckiego.

Na miejscu dzieci zostały wprowadzone do nastrojowej sali, gdzie miały możliwość podziwiania wystawy wybitnego polskiego rzeźbiarza Bolesława Biegasa. Następnie po wygodnym usadowieniu na poduszkach, zostaliśmy przeniesieni w czasie poprzez barwną opowieść o kulturze ludowej i przygotowaniach do świąt wielkanocnych. Byliśmy zachwyceni dużego rozmiarów palmami wielkanocnymi oraz zaciekawieni oryginalnymi zwyczajami wielkanocnymi obchodzonymi w różnych regionach Polski.

Po części teoretycznej zabraliśmy się do pracy. Dzieci samodzielnie wykonały przepiękne palmy wielkanocne. Zielone gałązki bukszpanu, wierzby, czy bazi ozdobiły kwiatami z bibuły. Każda palemka była inna, dzieci bardzo ucieszyły się z osiągniętego efektu.

Po owocnej pracy mieliśmy możliwość zwiedzenia wystawy pt. „Kultura Mazowsza w ludowej wizji świata”. Przenieśliśmy się w świat barwnej i niezwykłej opowieści o kulturze ludowej Mazowsza. Muzeum przeorganizowało swoje przestrzenie tak, by w pasjonujący sposób przedstawić grupy etnograficzne naszego regionu i zwyczaje panujące tu od wieków. Dzieciom najbardziej spodobał się podział wystawy na trzy zasadnicze części odpowiadające w pewnym stopniu trzem kondygnacjom budynku: strefę niebiańską - zaświaty, strefę ziemską - świat ludzi, dom oraz strefę podziemną, demoniczną – piekło.

Nie możemy się już doczekać kolejnych wizyt w Muzeum!

gminabip  men     kur 

efs 

Joomla templates by Joomlashine