men1 men2  men31

men4 men5  men6

Półkolonie 2020

Strona głównaArchiwum 2015/2016Dzień postaci z bajek

Dzień postaci z bajek

miniDnia 5 listopada 2015 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Już od rana na szkolnych korytarzach można było spotkać Królewnę Śnieżkę, Batmana czy króla Juliana z Madagaskaru. To uczniowie klas 0-III przygotowali się na uroczystość zorganizowaną przez p. Ewę Kubacką oraz p. Joanną Dylewską. Po raz pierwszy w bajkowe postaci wcielili się również nauczyciele. Nie zabrakło Myszki Mini, Czerwonego Kapturka, krasnoludka królewny Śnieżki, wróżki Śpiącej Królewny, Królewny na ziarnku grochu, Pięknej, Szeherezady, arabskich księżniczek z Baśni z tysiąca i jednej nocy czy Tygryska z Kubusia Puchatka.

Zabawa odbyła się na sali gimnastycznej. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach tematycznie związanych ze światem bajek i baśni. Swoją obecnością zaszczyciła nas p. dyrektor Małgorzata Bartos – Piątkowska, nauczyciele, pani pielęgniarka szkolna oraz rodzice. W świecie bajek nie mogłoby zabraknąć Kopciuszka czy Baby Jagi. W te role wcieliły się organizatorki. Kopciuszek, oczywiście zgubił pantofelek, spiesząc się na spotkanie z dziećmi, a Baba Jaga przyleciała na miotle. Na scenie była zaczarowana skrzynia, w której ukryte były przedmioty z różnych bajek „skradzione” przez Babę Jagę. Wybierane z widowni dzieci zgadywały, z jakich pochodzą bajek. Niczym Kopciuszek dziewczynki przesiewały związane z porą roku dary jesieni, czyli kasztany i żołędzie. Dwóch rybaków wyławiało złote rybki. Ochotnicy rozwiązywali zagadki oraz za pomocą pantomimy przedstawiali postać z bajki. Wszystkie konkurencje były nagradzane złotymi dukatami, czyli pysznymi czekoladkami – monetami. Kto wykazał się wiedzą na temat bajek, zręcznością czy talentem aktorskim wyszedł z pełną sakiewką złotych słodkich monet. Kulminacyjnym momentem zabawy był konkurs na najciekawsze przebranie. Jury wybrało trójkę zwycięzców: Elzę z Krainy Lodu, Batmana oraz Tygryska z Kubusia Puchatka. Zwycięzcę wśród przebranych nauczycieli wytypowały same dzieci, decydując oklaskami. Najgłośniejsze brawa otrzymali: Myszka Mini, Tygrysek z Kubusia Puchatka oraz Szecherezada. Baba Jaga wszystkim wytypowanym do konkursu przebranym dzieciom i nauczycielom podarowała złote dukaty. Tak uczciliśmy Dzień Postaci z Bajek. Było dużo radości, śmiechu i zabawy. Mamy nadzieję, że naszym najmłodszym milusińskim choć trochę przybliżyłyśmy klasykę dziecięcej literatury. Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział we wspólnej zabawie!

gminabip  men     kur 

efs 

Joomla templates by Joomlashine