men1 men2  men31

men4 men5  men6

UWAGA!
Od 25 maja 2020 r. obowiązuje nowa stawka żywieniowa za obiady - 6,40 zł.

Wizyta w Zoo

miniPłocki Ogród Zoologiczny, założony w 1951r., położony jest na unikalnym i malowniczym obszarze. Naturalne środowisko wysokiej skarpy wiślanej stwarza korzystne warunki dla hodowli dzikich zwierząt, w tym najrzadszych gatunków, prezentowanych w nielicznych ogrodach zoologicznych. Aktualnie hoduje się tutaj ponad 300 gatunków zwierząt. Są to cenne i rzadko spotykane okazy.

Dla większości dzieci ogrody zoologiczne stanowią miejsce pierwszego kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz pierwszych doznań, jakie towarzyszą obserwacjom różnorodności świata zwierząt i roślin.

18 i 22 czerwca br. uczniowie klasy Ia, IIa, 0a, 0b oraz IIIb zwiedzali ogród oraz uczestniczyli w niezwykłych zajęciach dydaktycznych – „Zwierzęta wokół nas”, które odbyły się w pawilonie dydaktyczno – naukowym. Prezentowane zwierzęta można było dotykać, karmić, a także obserwować z bliska (kijanki, żaby, świerszcze, patyczak, papuga, wąż, jaszczurki, żółwie). Dzieci poszerzyły swą wiedzę o wędrówkach ptaków, ich budowie ciała oraz rozmnażaniu i budowaniu gniazd. Najodważniejsi mogli dotknąć lub założyć na szyję węża!

Dużą atrakcją było także mini zoo. Dzieci mogły tam karmić i głaskać karłowate kózki, świnki, owieczki i króliki.  Widziały również ozdobne kury i inne łagodne zwierzęta domowe, które chętnie przyjmowały specjalnie przygotowany dla nich pokarm.

Wszystkie działania przebywających w zoo naszych milusińskich były kontrolowane, odbywały się pod „czujnym okiem” nauczycielek: p. Krystyny Kucickiej, p. Marii Fortas, p. Renaty Szulborskiej, p. Sylwii Kołodziejskiej, p. Moniki Wiśniewskiej, p. Aleksandry Brzozowskiej.

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku wypełniając swe podstawowe zadania, jakimi są hodowla, nauka i rekreacja przyczynia się do ratowania zagrożonych gatunków zwierząt oraz wzrostu świadomości ekologicznej dzieci i dorosłych.

Nasza wizyta w zoo okazała się niezastąpioną formą kontaktu z żywą przyrodą, przynoszącą radość i spory bagaż doświadczeń.

Logo Magiczna Moc Bajek 1