men1 men2  men31

men4 men5  men6

UWAGA!
Od 25 maja 2020 r. obowiązuje nowa stawka żywieniowa za obiady - 6,40 zł.

Wizyta w Zoo

miniPłocki Ogród Zoologiczny, założony w 1951r., położony jest na unikalnym i malowniczym obszarze. Naturalne środowisko wysokiej skarpy wiślanej stwarza korzystne warunki dla hodowli dzikich zwierząt, w tym najrzadszych gatunków, prezentowanych w nielicznych ogrodach zoologicznych. Aktualnie hoduje się tutaj ponad 300 gatunków zwierząt. Są to cenne i rzadko spotykane okazy.

Dla większości dzieci ogrody zoologiczne stanowią miejsce pierwszego kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz pierwszych doznań, jakie towarzyszą obserwacjom różnorodności świata zwierząt i roślin.

18 i 22 czerwca br. uczniowie klasy Ia, IIa, 0a, 0b oraz IIIb zwiedzali ogród oraz uczestniczyli w niezwykłych zajęciach dydaktycznych – „Zwierzęta wokół nas”, które odbyły się w pawilonie dydaktyczno – naukowym. Prezentowane zwierzęta można było dotykać, karmić, a także obserwować z bliska (kijanki, żaby, świerszcze, patyczak, papuga, wąż, jaszczurki, żółwie). Dzieci poszerzyły swą wiedzę o wędrówkach ptaków, ich budowie ciała oraz rozmnażaniu i budowaniu gniazd. Najodważniejsi mogli dotknąć lub założyć na szyję węża!

Dużą atrakcją było także mini zoo. Dzieci mogły tam karmić i głaskać karłowate kózki, świnki, owieczki i króliki.  Widziały również ozdobne kury i inne łagodne zwierzęta domowe, które chętnie przyjmowały specjalnie przygotowany dla nich pokarm.

Wszystkie działania przebywających w zoo naszych milusińskich były kontrolowane, odbywały się pod „czujnym okiem” nauczycielek: p. Krystyny Kucickiej, p. Marii Fortas, p. Renaty Szulborskiej, p. Sylwii Kołodziejskiej, p. Moniki Wiśniewskiej, p. Aleksandry Brzozowskiej.

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku wypełniając swe podstawowe zadania, jakimi są hodowla, nauka i rekreacja przyczynia się do ratowania zagrożonych gatunków zwierząt oraz wzrostu świadomości ekologicznej dzieci i dorosłych.

Nasza wizyta w zoo okazała się niezastąpioną formą kontaktu z żywą przyrodą, przynoszącą radość i spory bagaż doświadczeń. 

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine