men1 men2  men31

men4 men5  men6

Półkolonie 2020

Strona głównaArchiwum 2014/2015Konkurs „Oszczędzanie-ważne zadanie” i wycieczka

Konkurs „Oszczędzanie-ważne zadanie” i wycieczka

mini1W piątek 15 maja 2015r. odbył się międzyszkolny konkurs „Oszczędzanie-ważne zadanie”. Wzięło w nim, udział około stu sześćdziesięciu uczniów klas IV-VI z ośmiu szkół (Szkoła Podstawowa w Mochowie, Szkoła Podstawowa w Bożewie, Szkoła Podstawowa w Ligowie, Szkoła Podstawowa w Łącku, Szkoła Podstawowa w Proboszczewicach, Szkoła Podstawowa w Starej Białej, Szkoła Podstawowa w Wyszynie, Szkoła Podstawowa w Maszewie Dużym), w których działają Szkolne Kasy Oszczędności pod patronatem Banku Spółdzielczego w Starej Białej.

Konkurs składał się z dziewięciu zadań otwartych oraz trzech zadań zamkniętych nawiązujących do tematyki oszczędzania. Nagrodą dla zwycięzców był bezpłatny udział w jednodniowej wycieczce. Wyjazd został ufundowany przez Bank Spółdzielczy w Starej Białej, a w jego zorganizowanie osobiście zaangażował się Pan Marcin Łukasik - Prezes Zarządu. Do grona laureatów zakwalifikowało się czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym: Wiktoria Świder, Karolina Kraśniewska, Patryk Lisiecki i Eryk Murawski. Pomysłodawcą, organizatorem i międzyszkolnym koordynatorem konkursu była Pani Agnieszka Salamon - opiekun SKO. Głównym celem przedsięwzięcia było wpoić uczniom ideę oszczędzania.

17 czerwca laureaci wraz z opiekunami w towarzystwie Pana Prezesa wyjechali do Torunia.  Na miejsce dotarli około godziny 11.00. Spacerowali po Toruńskiej Starówce.

1

2

 

3

Następnie odwiedzili Centrum Nowoczesności-Młyn Wiedzy, w którym mieli okazję bawić się, 

45 

uczyć,

6

oraz uczyć się przez zabawę.

7

Kolejnym punktem programu była wizyta w Forcie IV, który jest jednym z elementów budowli obronnej otaczającej Toruń. Tam odbyła się „żywa” lekcja historii.

8

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Forcie IV uczestnicy wycieczki zasmakowali również żołnierskiej kuchni, czyli wojskowej grochówki podanej w menażkach oraz kiełbasek pieczonych nad ogniskiem.

Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili około godziny 20.00. Wszystko odbyło się zgodnie z planem, nawet pogoda spisała się na medal. Uczestnicy wycieczki są wdzięczni Bankowi Spółdzielczemu w Starej Białej, a przede wszystkim Panu Prezesowi za zorganizowanie tego przedsięwzięcia i z niecierpliwością wyczekują następnej takiej wyprawy.      

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine