men1 men2  men31

Półkolonie 2020

Strona głównaArchiwum 2014/2015Konkurs „Oszczędzanie-ważne zadanie” i wycieczka

Konkurs „Oszczędzanie-ważne zadanie” i wycieczka

mini1W piątek 15 maja 2015r. odbył się międzyszkolny konkurs „Oszczędzanie-ważne zadanie”. Wzięło w nim, udział około stu sześćdziesięciu uczniów klas IV-VI z ośmiu szkół (Szkoła Podstawowa w Mochowie, Szkoła Podstawowa w Bożewie, Szkoła Podstawowa w Ligowie, Szkoła Podstawowa w Łącku, Szkoła Podstawowa w Proboszczewicach, Szkoła Podstawowa w Starej Białej, Szkoła Podstawowa w Wyszynie, Szkoła Podstawowa w Maszewie Dużym), w których działają Szkolne Kasy Oszczędności pod patronatem Banku Spółdzielczego w Starej Białej.

Konkurs składał się z dziewięciu zadań otwartych oraz trzech zadań zamkniętych nawiązujących do tematyki oszczędzania. Nagrodą dla zwycięzców był bezpłatny udział w jednodniowej wycieczce. Wyjazd został ufundowany przez Bank Spółdzielczy w Starej Białej, a w jego zorganizowanie osobiście zaangażował się Pan Marcin Łukasik - Prezes Zarządu. Do grona laureatów zakwalifikowało się czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym: Wiktoria Świder, Karolina Kraśniewska, Patryk Lisiecki i Eryk Murawski. Pomysłodawcą, organizatorem i międzyszkolnym koordynatorem konkursu była Pani Agnieszka Salamon - opiekun SKO. Głównym celem przedsięwzięcia było wpoić uczniom ideę oszczędzania.

17 czerwca laureaci wraz z opiekunami w towarzystwie Pana Prezesa wyjechali do Torunia.  Na miejsce dotarli około godziny 11.00. Spacerowali po Toruńskiej Starówce.

1

2

3

Następnie odwiedzili Centrum Nowoczesności-Młyn Wiedzy, w którym mieli okazję bawić się,

45

uczyć,

6

oraz uczyć się przez zabawę.

7

Kolejnym punktem programu była wizyta w Forcie IV, który jest jednym z elementów budowli obronnej otaczającej Toruń. Tam odbyła się „żywa” lekcja historii.

8

9

W Forcie IV uczestnicy wycieczki zasmakowali również żołnierskiej kuchni, czyli wojskowej grochówki podanej w menażkach oraz kiełbasek pieczonych nad ogniskiem.

Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili około godziny 20.00. Wszystko odbyło się zgodnie z planem, nawet pogoda spisała się na medal. Uczestnicy wycieczki są wdzięczni Bankowi Spółdzielczemu w Starej Białej, a przede wszystkim Panu Prezesowi za zorganizowanie tego przedsięwzięcia i z niecierpliwością wyczekują następnej takiej wyprawy.

Logo Magiczna Moc Bajek 1