men1 men2  men31

men4 men5  men6

UWAGA!
Od 25 maja 2020 r. obowiązuje nowa stawka żywieniowa za obiady - 6,40 zł.

Dzień Rodziny 2015

miniDzień Rodziny to w naszej szkole wyjątkowe święto. Kolejny raz udowodniliśmy, jak ważne jest podtrzymywanie i pielęgnowanie więzi pomiędzy dzieckiem a jego rodzicami. W dzisiejszym ferworze ludzkich spraw łatwo zapominamy o tym, że pozytywne relacje rodzinne sprzyjają rozwojowi dziecka jako istoty szczęśliwej, kształtują jego postawę i stosunek do ludzi w dorosłym życiu.

30 maja 2015 roku na boisku Zespołu Szkół w Maszewie Dużym zorganizowano festyn z okazji Dnia Rodziny. Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do Ogólnopolskiej Kampanii "Postaw na Rodzinę". Ideą pikniku rodzinnego było promowanie zdrowego stylu życia, poprawienie relacji z bliskimi, zorganizowanie alternatywnej formy spędzania wolnego czasu poprzez wspólną zabawę. Przybyłych gości przywitała sprzyjająca aura. W imprezie aktywnie uczestniczyli: pani Dyrektor, pan Dyrektor, wszyscy nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Rola gospodarzy przypadła nauczycielom wychowania fizycznego: pani Agnieszce Kowalewskiej i panu Łukaszowi Rakowskiemu. Oprawą muzyczną festynu zajął się pan Andrzej Bartkowski. Duży wkład w organizację święta włożyła Rada Rodziców.

Dzień Rodziny otworzyła swoim przemówieniem Pani Dyrektor. Głos zabrał również Wójt Gminy Stara Biała – pan Sławomir Wawrzyński. Swoją obecnością zaszczycili nas także radni. Kolejnym punktem programu był występ teatrzyku "Śmieszek". Mali wykonawcy pod kierunkiem pani Ewy Kubackiej, pani Joanny Dylewskiej i pana Artura Szymańskiego zaprezentowali się zgromadzonej publiczności w inscenizacji bajek, takich jak: "Trzy świnki", "Kwoka i pisklęta", "Wilk i siedem koźlątek". Rodziny z dumą i radością oklaskiwały występy swoich latorośli.

Wreszcie nadszedł czas na uroczyste otwarcie skateparku znajdującego się na terenie naszej szkoły. Nie obyło się bez przecięcia wstęgi przez Wójta Gminy Stara Biała, a oczom zgromadzonych gości ukazał się iście kaskaderski pokaz rowerowy. Prowadząca festyn pani Agnieszka Kowalewska w ramach programu "WF z klasą" przygotowała występ taneczny uczennic gimnazjum. Można było również wysłuchać piosenek z repertuaru Majki Jeżowskiej w wykonaniu chóru szkolnego. To dopiero początek atrakcji, które zafundowała zebranym nauczycielka wychowania fizycznego. Pod jej czujnym okiem wielu chętnych skorzystało z technik aerobicu lub zumby. Taka rozgrzewka zachęciła tylko do zabaw i ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Dużym zainteresowaniem cieszył się taniec - "belgijka" zapoczątkowany przez pary taneczne nauczycieli. Zabawa była świetna, więc bez wahania przystąpili do niej roztańczeni uczniowie i ich rodzice. Sił nie zabrakło na bieg rodzinny, który stał się na naszym festynie tradycją wzmacniającą więzi międzypokoleniowe.

Nauczyciele wychowania fizycznego byli odpowiedzialni za zorganizowanie stanowisk sportowych na boisku szkolnym i wyznaczenie nauczycieli opiekunów. Dzieci mogły brać udział w następujących konkurencjach: tenis stołowy, krokiet, kubb, twister, szachy, badminton, skoki wzwyż i w workach, kręgle, skoki na piłce, przeciąganie liny, rzuty do celu, bule, przenoszenie wody, bieg z przeszkodami. Wspaniałą atrakcją dla najmłodszych była dmuchana zjeżdżalnia sponsorowana przez Urząd Gminy Stara Biała, basen z piłkami oraz euro bungee. W międzyczasie można było zjeść smaczną kiełbaskę, wypić wodę mineralną lub osłodzić podniebienie watą cukrową. Podziękowania za te smakołyki należą się firmie "Peklimar" i Radzie Rodziców. Na uwagę zasługiwał kącik słodkości, w którym unosił się zapach pysznego ciasta, aromatycznej kawy i herbaty.

Pani Marzena Bonkowska i pani Joanna Borkowska zachęcały uczestników do zakupu biżuterii lub innych rękodzieł. Uczeń Krystian Wiśniewski oddawał się swojej pasji, czyli rysowaniu karykatur. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury psów przygotowany przez Straż Miejską. Miłośnicy sztuk walki podziwiali rytmiczne i akrobatyczne elementy capoeiry zaprezentowane przez grupę Unicar z Płocka. Chętni mogli skorzystać z kursu udzielania pierwszej pomocy zorganizowanego przez harcerzy.

Turniej piłki nożnej rozpoczął się o godzinie trzynastej. Wystąpiły trzy drużyny: uczniów, rodziców i nauczycieli. Boisko zapełniło się kibicami dopingującymi swoich faworytów. Zmagania sportowe komentował pan Marek Zachaj. Wszystkie mecze upłynęły w przyjaznej atmosferze, w duchu zdrowej rywalizacji. Najlepszą drużyną okazali się rodzice, którzy pokonali zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Drugie miejsce przypadło w udziale uczniom, a trzecie nauczycielom. Medale wręczyła zawodnikom Pani Dyrektor.

Ostatnim punktem naszej imprezy była biesiada rodzinna. Pan Jerzy Gawlińsk i- muzyk i przewodnik chóru szkolnego zadbał o oprawę muzyczną i odpowiednią atmosferę biesiady. Zachęcił nauczycieli, rodziców i uczniów do wspólnego śpiewu przy dźwiękach gitary.

48

283

285

319

388

584

660

720 

Dzień Rodziny upłynął wszystkim w radosnej atmosferze. Wywołał pozytywne emocje i udowodnił, że czas spędzony z rodziną jest niezastąpiony. Liczymy na to, że frekwencja na przyszłorocznym Dniu Rodziny będzie jeszcze lepsza. Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów: Urzędu Gminy w Starej Białej, firmy "Peklimar", Rady Rodziców, wszystkich darczyńców i ludzi dobrej woli, dzięki którym mogliśmy spędzić niezapomniane chwile z rodziną.

--- Zobacz więcej zdjęć ---

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine