men1 men2  men31

men4 men5  men6

UWAGA!
Od 25 maja 2020 r. obowiązuje nowa stawka żywieniowa za obiady - 6,40 zł.

Strona głównaArchiwum 2014/2015„W Krainie Baśni i Bajek”

„W Krainie Baśni i Bajek”

miniDnia 17 kwietnia 2015 r. o godz. 9.40 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „W Krainie Baśni i Bajek” pod hasłem „Moja ulubiona baśń”. Uczniowie mieli za zadanie zilustrować postać lub fragment następujących baśni: „O krasnoludkach i sierotce Marysi” Marii Konopnickiej, „Żabi król”, „Braciszek i siostrzyczka”, „Kot w butach”, „Złota gęś” braci Wilhelma i Jacoba Grimm oraz „Słowik” Hansa Christiana Andersena. Celem konkursu było m. in. zachęcenie dzieci do lektury tych trochę mniej popularnych dzieł literatury dziecięcej. Nowością w tej edycji było przygotowanie lalki teatralnej przez uczniów klas IV – VI. Mogły to być: kukiełki, marionetki, pacynki, jawajki, mupety.

Oczywiście dzieci nas nie zawiodły. W konkursie wzięli udział uczniowie nie tylko z naszej szkoły, ale także ze Starej Białej, Wyszyny, Starych Proboszczewic oraz z Radzanowa. Otrzymaliśmy wiele pięknych prac, w tym kukiełki czy pacynki. Największą popularnością cieszył się Żabi Król oraz Kot w butach. Podobnie, jak w ubiegłych latach w konkursie wyróżnione zostały 3 kategorie wiekowe. Uczniowie klas młodszych wykonywali pracę w formacie A 4 dowolną techniką.

Laureatami tegorocznej edycji zostali:

Kategoria I – Przedszkola – 5,6 lat:

I miejsce - Kacper Sochalewski (Wyszyna),

II miejsce - Maja Kępczyńska (Maszewo Duże)

III miejsce - Weronika Ludwicka (Wyszyna)

Kategoria II – Szkoła Podstawowa – kl. I – III

I miejsce - Igor Jaszczak (Stare Proboszczewice)

II miejsce - Antoni Zakrzewski (Maszewo Duże)

III miejsce - Amelia Gorzelana (Stare Proboszczewice)

Wyróżnienie - Oliwia Piegat (Maszewo Duże)

Wyróżnienie - Martyna Giżyńska (Stare Proboszczewice)

Wyróżnienie - Olga Ceglińska (Maszewo Duże)

Kategoria III – Szkoła Podstawowa – kl. IV-VI

I miejsce - Oliwia Olender – (Stara Biała)

II miejsce - Jakub Portalski (Stara Biała)

III miejsce - Mateusz Piotrowski (Stara Biała)

Wyróżnienie - Izabela Siarkowska (Stara Biała)

Wyróżnienie - Anna Żochowska (Stara Biała).

Dla wszystkich zwycięzców oczywiście przygotowaliśmy nagrody rzeczowe, słodkie upominki oraz dyplomy, które wręczyła pani dyrektor Małgorzata Bartos-Piątkowska. Równie miłą niespodzianką było zaproszenie na przedstawienie teatralne w wykonaniu Szkolnego Teatrzyku „Śmieszek”. Członkowie Koła Teatralnego Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Maszewie Dużym pod kierunkiem p. Ewy Kubackiej, p. Joanny Dylewskiej oraz p. Artura Szymańskiego zaprezentowali uczniom klas 0- III kilka bajek. Przedstawione zostały: „Trzy Świnki”, „Wilk i siedem koźlątek” oraz specjalnie przygotowana inscenizacja z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, w której aktorzy wcielili się w postaci z różnych bajek. Aktorzy zaprezentowali nie tylko zdolności aktorskie, ale również wykazali umiejętności taneczne. Kózki zatańczyły kozi taniec, a najmłodsi, jako pisklęta z kwoką przedstawiły improwizację do Tańca norweskiego Edwarda Griega. Zabawa była przednia. Widzowie byli urzeczeni nie tylko pierwszorzędną grą aktorską, jak również scenografią spektaklu, kostiumami, maskami. Oprócz uczniów naszej szkoły gościliśmy także rodziców, dziadków i nauczycieli. Teatrzyk „Śmieszek” na pewno na tym nie poprzestanie. Będziemy przygotowywać się do kolejnych spektakli, bo uśmiech i iskra w oczach widzów to najpiękniejszy prezent, dowód satysfakcji oraz powód do dalszej pracy.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu „W Krainie Baśni i Bajek”. Do zobaczenia za rok!

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine