men1 men2  men31

men4 men5  men6

Półkolonie 2020

Dzień liczby Pi

14.03.2015 r. na całym świecie jest poświęcony liczbie Pi. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali audycję poświęconą temu wydarzeniu i wzięli udział w "Konkursie wiedzy o liczbie Pi" przygotowanym przez p. Monikę Olewnik. Audycja wyjaśniła uczniom czym jest Liczba Pi i gdzie znajduje zastosowanie. Uczniowie dowiedzieli się również kilku ciekawostek na jej temat. Po audycji przyszedł czas na konkurs. W konkursie wzięło udział 13 osób z klas II i III gimnazjum. Pierwszym z zadań było wypisanie jak największej ilości cyfr z rozwinięcia dzisiętnego liczby Pi. Mistrzem w tej kategorii okazał się Michał Dołębski, który zapamiętał rozwinięcie aż do 135 miejsc po przecinku. Drugie zadanie polegało na wypisaniu jak najwiekszej ilości wyrazów "zawierających pi". Bezkonkurencyjna w tej kategorii okazała się Weronika Załęgowska, która wypisała 166 wyrazów. Kolejnym zadaniem był quiz, z którym wszyscy poradzili sobie równie dobrze. Na zakończenie uczniowie musieli wypisać jak najwięcej wzorów zawierających "Ludolfinę". Tu najlepiej spisała się Klaudia Salamon wykazując się znajomością aż 11 wzorów. Końcowymi zwycięzcami konkursu zostali kolejno Michał Dołębski z klasy II, Weronika Załęgowska i Karolina Załęgowska z klasy III. Gratulujemy serdecznie wszystkim biorącym udział w konkursie.!

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine