Strona głównaArchiwum 2014/2015Pamiętamy o ofiarach II wojny światowej

wielkanoc

Szanowni Państwo

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym na rok szkolny 2024/2025 odbywać się będzie w następujących terminach:

- oddział przedszkolny od 1 marca 2024 r. do 29 marca 2024 r. (pięciolatki i sześciolatki, roczniki 2018 i 2019)

- klasa pierwsza od 1 marca 2024 r. do 29 marca 2024 r. (dzieci siedmioletnie – rocznik 2017)

Zasady rekrutacji, wzory dokumentów – zgłoszeń (dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły tj. w miejscowościach: Brwilno, Maszewo, Maszewo Duże, Mańkowo i Nowa Biała) oraz wniosków (dla dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły) są dostępne na stronie internetowej szkoły www.spmd.edu.pl w zakładce REKRUTACJA.

Wypełnione i podpisane przez obojga rodziców dokumenty należy składać do skrzynki podawczej znajdującej się po prawej stronie w wejściu głównym do szkoły.

Prosimy także o zgłaszanie dzieci, które od września będą chciały pobierać naukę w naszej szkole i będą się przenosiły z innej szkoły.

Jednocześnie przypominamy o obowiązku rodziców informowania, w terminie do 30 września każdego roku, dyrektora szkoły, w obwodzie której dziecko mieszka, o miejscu realizacji obowiązku szkolnego.

11 marca 2024 r. serdecznie zapraszamy na dzień otwarty od godz. 17.00

Pamiętamy o ofiarach II wojny światowej

krzy29 października 2014r. zuchy z naszej szkoły wybrały się do lasu brwileńskiego aby uczcić pamięć ofiar spoczywających w tamtejszej mogile.

Zuchy z gromady „Leśne Duszki” (12) wraz z druhną Marią Fortas oraz z gromady „ Radosne Iskierki” (18) pod opieką druhny Małgorzaty Matyaszek wybrały się do lasu brwileńskiego na „małą mogiłę”, w której spoczywają studenci z Łodzi, zamordowani przez niemieckiego kolonistę w czasie II wojny światowej. Jak co roku dzieci uporządkowały grób, zapaliły znicze przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych i pomodliły się za zmarłych tam spoczywających.