men1 men2  men31

men4 men5  men6

Półkolonie 2020

Strona głównaArchiwum 2013/2014Maluchy na wycieczce w Toruniu

Maluchy na wycieczce w Toruniu

wycieczkaW dniu 25.06 2014 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z opiekunkami Sylwią Kołodziejską, Moniką Wiśniewską, Martyną Jaglińską, Magdaleną Górczyńską oraz panią Małgorzatą Krajenta i Natalką Krajenta pojechały na całodniową wycieczkę do miasta pierników – Torunia.

Dzieci podążały szlakiem baśni i legend. Na początku zobaczyły Krzywą Wieżę, a następnie zwiedziły Dom Mikołaja Kopernika, w którym mieszkał słynny astronom. Szczególną uwagę dzieci przykuła pracownia na strychu, w której Pan Mikołaj tworzył swoje dzieła.

Kolejnym miejscem, w które się udały dzieci była fontanna, przy której maluchy zjadły krótki posiłek w celu naładowania akumulatorów. I ruszyły w dalszą drogę.

Kolejnym punktem było zwiedzanie Starego Miasta z jego licznymi atrakcjami m.in. dzieci zobaczyły Katedrę św. Janów, gdzie ochrzczony został Mikołaj Kopernik, jego pomnik, fontannę z flisakiem grającym na skrzypkach, pięknego osiołka, przepyszną cukiernię z piernikami, Aleję Gmerków, Piernikową Aleję Gwiazd. Potem dzieci udały się na pyszny obiad.

Po posiłku maluchy udały się do Fortu IV. Tam swoją przygodę rozpoczęły od warsztów,  podczas których dzieci samodzielnie przygotowały piernik figuralny, obejrzały prezentację  o historii piernika, wzięły udział w konkursie odgadywania przypraw oraz posmakowały toruńskiego specjału. Tam poznały również legendę o Katarzynce. Ostatnim, ale równie ciekawym punktem wycieczki było zwiedzanie Fortu IV w towarzystwie przewodnika w mundurze pruskim. W podziemiach było bardzo ciemno, dlatego też drogę oświetlały dzieciom pochodnie.

Po tak licznych atrakcjach dzieci wyruszyły w drogę powrotną, której towarzyszyły wesołe śpiewy w autokarze.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine