men1 men2  men31

men4 men5  men6

Półkolonie 2020

Strona głównaArchiwum 2013/2014Rajd "Harce na leśnej polanie"

Rajd "Harce na leśnej polanie"

rajd2W dniu 25 czerwca 2014r. zuchy z gromady Leśne Duszki z klasy I a i III a oraz dzieci z klasy I b pod opieką pań: Marii Fortas i Małgorzaty Matyaszek wzięły udział w rajdzie "Harce na leśnej polanie", który odbył się w lesie brwileńskim.

Jego organizatorami były druhny M. Adamkowska i B. Mazurowska z II Prywatnej Szkoły Podstawowej w Płocku oraz Komenda Hufca ZHP. Trasa rajdu rozpoczynała się i kończyła w leśniczówce w Brwilnie. Grupy co kilka minut wychodziły na trasę liczącą 5,5 km prowadzącą przez las. Na jego szlaku czekały na uczestników różne zadania na punktach kontrolnych: pokonywanie toru przeszkód na czas, dopasowywanie obrazków zwierząt do ich śladów oraz liści drzew do ich owoców, szukanie ukrytego skarbu (torebki cukierków), opatrywanie rany i udzielenie pierwszej pomocy, odszyfrowywanie haseł, malowanie kamieni oraz rzucanie szyszek do celu i toczenie opony na czas, Jednym z zadań było zapalenie znicza na zbiorowej mogile znajdującej się w lesie, w której spoczywają ofiary drugiej wojny światowej. Podczas wędrówki dzieci również rozwiązywały zagadki, krzyżówki i rebusy oraz układały piosenkę o ochronie przyrody na melodię pląsu Stokrotka. Wszystkie konkurencje były oceniane i punktowane. Po pokonaniu trasy rajdu odbył się poczęstunek w leśniczówce. Wszyscy zjedli z apetytem kiełbaskę z grilla. Ostatnim punktem imprezy było rozdanie dyplomów. Każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkowy znaczek, a grupa – dyplom. Zuchy z gromady "Leśne Duszki" zajęły I miejsce i otrzymały nagrody rzeczowe: apteczkę i dużą karimatę. Zwycięzcom gratulujemy! Pogoda była łaskawa i nie szczędziła ciepłych chwil ze słońcem. Rajd był bardzo udany i ciekawy.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine