men1 men2  men31

men4 men5  men6

Półkolonie 2020

Strona głównaArchiwum 2013/2014Rajd "Harce na leśnej polanie"

Rajd "Harce na leśnej polanie"

rajd2W dniu 25 czerwca 2014r. zuchy z gromady Leśne Duszki z klasy I a i III a oraz dzieci z klasy I b pod opieką pań: Marii Fortas i Małgorzaty Matyaszek wzięły udział w rajdzie "Harce na leśnej polanie", który odbył się w lesie brwileńskim.

Jego organizatorami były druhny M. Adamkowska i B. Mazurowska z II Prywatnej Szkoły Podstawowej w Płocku oraz Komenda Hufca ZHP. Trasa rajdu rozpoczynała się i kończyła w leśniczówce w Brwilnie. Grupy co kilka minut wychodziły na trasę liczącą 5,5 km prowadzącą przez las. Na jego szlaku czekały na uczestników różne zadania na punktach kontrolnych: pokonywanie toru przeszkód na czas, dopasowywanie obrazków zwierząt do ich śladów oraz liści drzew do ich owoców, szukanie ukrytego skarbu (torebki cukierków), opatrywanie rany i udzielenie pierwszej pomocy, odszyfrowywanie haseł, malowanie kamieni oraz rzucanie szyszek do celu i toczenie opony na czas, Jednym z zadań było zapalenie znicza na zbiorowej mogile znajdującej się w lesie, w której spoczywają ofiary drugiej wojny światowej. Podczas wędrówki dzieci również rozwiązywały zagadki, krzyżówki i rebusy oraz układały piosenkę o ochronie przyrody na melodię pląsu Stokrotka. Wszystkie konkurencje były oceniane i punktowane. Po pokonaniu trasy rajdu odbył się poczęstunek w leśniczówce. Wszyscy zjedli z apetytem kiełbaskę z grilla. Ostatnim punktem imprezy było rozdanie dyplomów. Każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkowy znaczek, a grupa – dyplom. Zuchy z gromady "Leśne Duszki" zajęły I miejsce i otrzymały nagrody rzeczowe: apteczkę i dużą karimatę. Zwycięzcom gratulujemy! Pogoda była łaskawa i nie szczędziła ciepłych chwil ze słońcem. Rajd był bardzo udany i ciekawy.

Logo Magiczna Moc Bajek 1