men1 men2  men31

men4 men5  men6

Półkolonie 2020

Piknik Rodzinny

prozdrow

Po raz kolejny odbył się u nas Dzień Rodziny, dzień, w którym udowodniliśmy, że rodzina jest najważniejszym elementem w prawidłowym rozwoju dziecka. Wartości, które propaguje Zespół Szkół w Maszewie Dużym, na czele z Panią Dyrektor Małgorzatą Bartos – Piątkowską, kształtują normy moralne dziecka. W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy zabiegani i mamy coraz mniej czasu dla dzieci i rodzin. Kontakt i pozytywne relacje rodziców z dziećmi są wzorcem do naśladowania w późniejszym, już dorosłym życiu. Dlatego też powinniśmy starać się stwarzać przyjazną atmosferę, sprzyjającą rozwojowi osobowości dziecka i kształtującą postawy młodego pokolenia.

7 czerwca 2014 roku na boisku Zespołu Szkół w Maszewie Dużym zorganizowano festyn z okazji Dnia Rodziny. Pogoda tego dnia była szczególnie łaskawa. Wszystkich obecnych przywitało bezchmurne niebo i wysoka temperatura. Nadrzędnym celem tej imprezy było promowanie spędzania czasu z bliskimi oraz pogłębianie międzypokoleniowych więzi. W imprezie aktywnie uczestniczyli Pani Dyrektor, Pan Dyrektor i wszyscy nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły. Święto rodziny nie mogłoby się odbyć bez zaangażowania Rady Rodziców. Szkolni nauczyciele wychowania fizycznego byli odpowiedzialni za zorganizowanie stanowisk sportowych na boisku szkolnym i wyznaczenie nauczycieli opiekunów. Nauczyciele nagradzali rodzinne szranki słodkimi upominkami w postaci cukierków. Dzieci mogły brać udział w skoku wzwyż, grze w kręgle, przeciąganiu liny, rzucaniu lotkami do tarczy, biegu z przeszkodami, wyścigu w workach czy też w grze w ping-ponga i sprawdzić swoje umiejętności w konfrontacjach rodzinnych.

100 6454

100 6464

IMG 0368

IMG 0432

IMG 0459

Festyn rozpoczęła Pani Dyrektor witając przybyłych i życząc im wspaniałej zabawy. Głos zabrali również wójt gminy Stara Biała - pan Sławomir Wawrzyński oraz pan przewodniczący Rady Gminy - Jan Wrześniewski, którzy również podkreślali wagę rodziny w życiu młodego człowieka. Kolejnym punktem programu były występy artystyczne. Na naszym rodzinnym spotkaniu obecny był również Radny Powiatu Płockiego - pan Lech Dąbrowski. Nasi milusińscy z klas ‘0’ uświetnili uroczystość piosenkami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Rodziny z radością wysłuchały występów swoich latorośli. W ramach programu „Szkoła w ruchu” pani Agnieszka Kowalewska przygotowała występ uczennic z klas szóstych. Dziewczęta prezentowały układ do piosenki zespołu Fasolki „Ruch, ruch, ruch”. Po tym występie Pani Dyrektor zaprezentowała symboliczny dyplom potwierdzający zdobycie przez szkołę tytułu „Szkoła w ruchu” i serdecznie pogratulowała nauczycielom wychowania fizycznego. Następnie rozpoczęła bieg dookoła boiska zachęcając tym samych wszystkich uczestników do aktywnego spędzenia tego dnia. Po takiej rozgrzewce wszyscy byli głodni ruchu. W iście profesjonalnym stylu pani Kowalewska zapewniła uczestnikom festynu trochę ruchu. Zorganizowała zajęcia fitness na świeżym powietrzu. Nad oprawą muzyczną całego festynu czuwał pan Andrzej Bartkowski- pracownik szkoły i muzyk z zamiłowania. Wszyscy wykonywali skłony, podskoki, pajacyki czy też bieg w miejscu. Zarówno dzieci jak i ich rodzice byli bardzo podekscytowani tego typu rozrywką i ochoczo odwiedzali poszczególne stanowiska z konkurencjami sportowymi. W międzyczasie każdy mógł skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców naszej szkoły przy wsparciu sponsorów firm: „Peklimar” i „Olewnik”, którym serdecznie dziękujemy. Nad wszystkim czuwali pani Marzena Królikowska oraz pan Grzegorz Sobczak. Uczestnicy festynu mogli posilić się kiełbaską i kaszanką, zaspokoić pragnienie wodą mineralną i osłodzić podniebienie watą cukrową. Wspaniałą atrakcją dla najmłodszych była dmuchana zjeżdżalnia, zasponsorowana przez Urząd Gminy Stara Biała.

IMG 0337

IMG 0346

IMG 3863

IMG 3939

IMG 3949

IMG 4060

IMG 4070

IMG 4066

IMG 4088

W samo południe nadszedł czas na gwóźdź programu, czyli rozgrywki sportowe. W miniturnieju piłki nożnej wystąpiły trzy drużyny: uczniów, rodziców i nauczycieli. Boisko w mig zapełniło się kibicami, pragnącymi zobaczyć swoich faworytów w akcji. Zawody w szczególny sposób uświetnił pan Marek Zachaj, wykazując się umiejętnościami komentatorskimi na najwyższym poziomie. Sprawnie komentował akcje, zagrania, straty piłki, podania, faule czy też gole. Komentarze były nagradzane gromkimi brawami przez kibiców, zgromadzonych na murawie stadionu przy ulicy Szkolnej. W takiej przyjaznej atmosferze rozgrywane były wszystkie mecze. Zawodnicy grali fair play w duchu zdrowej rywalizacji. Bezapelacyjnie najlepszą drużyną okazali się uczniowie naszej szkoły, którzy w zaciętej walce pokonali zarówno rodziców jak i nauczycieli. Zaszczytne drugie miejsce przypadło rodzicom, walczącym na boisku do utraty tchu. Po długich i wyczerpujących zmaganiach na podium znaleźli się również nauczyciele, którzy pomimo przegranej i remisu zachowali pogodę ducha i uśmiech na twarzach. Medale wręczyła zawodnikom pani Dyrektor, kończąc tym samym obchody Dnia Rodziny w tym roku.

IMG 4413

Dzień Rodziny wywołał pozytywne reakcje wśród przybyłych i pokazał, że czas poświęcony rodzinie jest niezastąpiony i owocuje zacieśnieniem więzi rodzinnych. Zarówno dzieci i ich rodzice oraz organizatorzy tego prorodzinnego eventu są zgodni, że wspólne działania w zakresie zdrowej sportowej rywalizacji pogłębiły rodzinne relacje. Kto był nie żałuje, a nieobecni mogą rzucić okiem na zdjęcia z imprezy zamieszczone na stronie internetowej szkoły. Mamy nadzieję, że frekwencja na przyszłorocznym Dniu Rodziny będzie jeszcze lepsza, bo atrakcji nie zabraknie!

--- Zobacz więcej zdjęć ---

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine