Strona głównaAktualnościŚwiatowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi

4Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Choć w tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wł. Reymonta w Maszewie Dużym obchodzili go we własnych domach w ramach zajęć online, to cel pozostał ten sam: zmobilizować świat i wszystkich ludzi do podjęcia najbardziej znaczących działań w celu dokonania zmian na korzyść środowiska i jego klimatu.

Uczniowie klas I -III na zajęciach lekcyjnych i świetlicowych szczególnie przygotowali się na ten dzień. Ustalili kodeks „Pomocy Środowisku”, w którym pojawiło się mnóstwo pomysłów, jak dbać o naszą planetę, nawet jako dziecko. Nie tylko 22 kwietnia, ale i przez cały rok. Uczniowie omawiali zagadnienia: Idź na zakupy z własną torbą, ubrania kupuj odpowiedzialnie, naprawiaj zamiast wyrzucaj, nie marnuj jedzenia, dbaj o rośliny – nie zrywaj, pielęgnuj, segreguj śmieci. Oczywiście był też czas na zabawę i tworzenie multimedialnych plakatów. Uczniowie tworzyli ekologiczne zabawki, robili różne eksperymenty, pisali życzenia dla Ziemi, nawet tworzyli ekologiczne prezentacje.

Dzień Ziemi to symboliczna data i międzynarodowe święto, które przypomina nam o tym, że walka o dobro naszej planety wciąż trwa i każdy z nas może przyłączyć się do pokojowej batalii. Tak naprawdę musimy dbać o nią cały rok!

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine