Strona głównaAktualnościŚwiatowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi

4Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Choć w tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wł. Reymonta w Maszewie Dużym obchodzili go we własnych domach w ramach zajęć online, to cel pozostał ten sam: zmobilizować świat i wszystkich ludzi do podjęcia najbardziej znaczących działań w celu dokonania zmian na korzyść środowiska i jego klimatu.

Uczniowie klas I -III na zajęciach lekcyjnych i świetlicowych szczególnie przygotowali się na ten dzień. Ustalili kodeks „Pomocy Środowisku”, w którym pojawiło się mnóstwo pomysłów, jak dbać o naszą planetę, nawet jako dziecko. Nie tylko 22 kwietnia, ale i przez cały rok. Uczniowie omawiali zagadnienia: Idź na zakupy z własną torbą, ubrania kupuj odpowiedzialnie, naprawiaj zamiast wyrzucaj, nie marnuj jedzenia, dbaj o rośliny – nie zrywaj, pielęgnuj, segreguj śmieci. Oczywiście był też czas na zabawę i tworzenie multimedialnych plakatów. Uczniowie tworzyli ekologiczne zabawki, robili różne eksperymenty, pisali życzenia dla Ziemi, nawet tworzyli ekologiczne prezentacje.

Dzień Ziemi to symboliczna data i międzynarodowe święto, które przypomina nam o tym, że walka o dobro naszej planety wciąż trwa i każdy z nas może przyłączyć się do pokojowej batalii. Tak naprawdę musimy dbać o nią cały rok!

Logo Magiczna Moc Bajek 1