aneksy   rekrut

Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca w oddziałach przedszkolnych funkcjonujących w naszej szkole.
W związku z tym prowadzimy nabór uzupełniający dla dzieci z roczników 2015 i 2016. Serdecznie zapraszamy!

Materiały dla uczniów

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych (aktualizacja 17.05.2021)

Strona głównaAktualnościDzień kolorowej skarpetki - Zespół Downa piękniejszy świat.

szkola

Dzień kolorowej skarpetki - Zespół Downa piękniejszy świat.

miniPierwszy dzień wiosny 21 marca to również Światowy Dzień Zespołu Downa. To nie przypadkowa data, 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze chromosomów, składających się z łańcuchów DNA, powoduje występowania tej wady genetycznej.

Akcja Kolorowej Skarpety ma na celu uświadomić i pokazać innym, że o Zespole Downa wiemy, że solidaryzujemy się z osobami mającymi tę wadę genetyczną i ich rodzinami. Ludzie na całym świecie okazują poparcie dla akcji, zakładając kolorowe niepasujące do siebie skarpetki.

W tym roku szkolnym klasa 6c przyłączyła się do akcji #SkarpetkoweWyzwanie, aby właśnie okazać wsparcie osobom z Zespołem Downa.

Zachęcamy wszystkich do założenia dwóch różnych skarpet tego dnia, tak aby były zauważone, a dodatkowo zrobione zdjęcie można udostępnić w mediach społecznościowych #SkarpetkoweWyzwanie.

Grabowicz Dorota
Joanna Borkowska