Strona głównaAktualnościKolędnicy Misyjni Masajskim Dzieciom

Kolędnicy Misyjni Masajskim Dzieciom

miniKażdego roku dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego z naszej szkoły, nie zważając na pogodę i zmęczenie, podejmuje wysiłek kolędowania ulicami Maszewa, niosąc radość Ewangelii. Mali kolędnicy stają się misjonarzami. Przypominają bowiem odwiedzanym mieszkańcom o narodzeniu Jezusa Chrystusa i uwrażliwiają ich na potrzeby swoich rówieśników na całym świecie.

Tegoroczny projekt Kolędników Misyjnych przeznaczony jest dla najmłodszych Masajów. To dzieci półkoczowniczego ludu afrykańskich wojowników, które od najmłodszych lat potrafią zajmować się zwierzętami i zbieraniem miodu, ale bardzo często nie umieją czytać i pisać. Nie są też objęte żadną opieką lekarską.

W tym roku niestety nie może się odbyć kolędowanie w tradycyjnej formie, lecz potrzeby dzieci się nie zmniejszyły. Dlatego zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny przy kościele w Maszewie Dużym, zebrane ofiary przeznaczyliśmy na pomoc tym najbardziej potrzebującym. Dziękujemy bardzo wszystkim, za pomoc i zaangażowanie, aby ta akcja mogła się odbyć, szczególnie Marcinowi Borkowskiemu, Marysi i Maćkowi Jarzyńskim oraz Julii Kowalskiej, za wykonanie tak dużej ilości ozdób świątecznych i kart bożonarodzeniowych.

Kolędnicy Misyjni pamiętali również o mieszkańcach Maszewa, którzy od wielu lat wspierali coroczną akcję, składając ofiary i obdarowując słodkościami kolędników. W tym roku, uczniowie z PDMD podarowali własnoręcznie robione stajenki oraz karty świąteczne z życzeniami, jako wyraz wdzięczności za bezinteresowną pomoc i okazywaną życzliwość od wielu lat.

Kolędnicy Misyjni

Logo Magiczna Moc Bajek 1