Strona głównaAktualnościDzień Uśmiechu w Świetlicy

Informujemy, że składka na Radę Rodziców wynosi, podobnie jak w poprzednim roku, 40 zł na pierwsze dziecko, 20 zł na drugie. Zachęcamy do wpłat. W zakładce Rada Rodziców znajduje się ponadto rozliczenie finansowe za poprzedni rok. W zawiązku z aktualną sytuacją epidemiologiczną prosimy o wpłaty na rachunek bankowy: Bank Pekao SA: 91 1240 5657 1111 0010 9385 4660. Prosimy wpisać w tytule wpłaty: imię i nazwisko dziecka oraz klasę!


Spis przez telefon

 

Wesprzyj naszą gminę i spisz gospodarstwo rolne! - konkurs


 

Procedury bezpieczeństwa w okresie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym

Dzień Uśmiechu w Świetlicy

miniŚwiatowy Dzień Uśmiechu obchodziliśmy 2 października… oczywiście bawiąc się doskonale i robiąc to, co najbardziej lubimy: śmieszne zabawy, dowcipy i rysowanie emotikonów! Uczniowie również, dowiedzieli się różnych ciekawostek i nowinek, związanych z niezwykłą „konsekwencją” uśmiechania się. Można nie tylko być zdrowszym, ale i stracić na wadze.

Pomysłodawcą tego dnia jest Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten ma reprezentować dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Staraliśmy się wyzwolić w naszych organizmach jak najwięcej endorfin tj. hormonów szczęścia. Z resztą naukowo jest udowodnione , że dzięki nim , śmiech rozluźnia i „odstresowuje”, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Uczniowie świetlicy przyznali, że wychowawcom świetlicy nie zawsze jest do śmiechu! Ale również zauważyli, że spora dawka uśmiechu uczniów działa jak balsam na skołatane nerwy ! Nie ma wyjścia, musimy się uśmiechać baaaaaaardzo… często!

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine