Informujemy, że składka na Radę Rodziców wynosi, podobnie jak w poprzednim roku, 40 zł na pierwsze dziecko, 20 zł na drugie. Zachęcamy do wpłat. W zakładce Rada Rodziców znajduje się ponadto rozliczenie finansowe za poprzedni rok. W zawiązku z aktualną sytuacją epidemiologiczną prosimy o wpłaty na rachunek bankowy: Bank Pekao SA: 91 1240 5657 1111 0010 9385 4660. Prosimy wpisać w tytule wpłaty: imię i nazwisko dziecka oraz klasę!

Spis przez telefon

Wesprzyj naszą gminę i spisz gospodarstwo rolne! - konkurs

Procedury bezpieczeństwa w okresie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym

Pomoc dla Zosi

miniW dniach 22-23 września w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla Zosi Paczwy. Dziewczynka ma jedynie 8 miesięcy i zmaga się z SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Aby odzyskać zdrowie potrzebuje 10 milionów złotych.

Choroba postępuje z dnia na dzień, a lek musi być podany jak najszybciej. Terapię genową trzeba wykonać do drugiego roku życia, gdyż potem będzie za późno. Akcję zorganizowano z inicjatywy Pani Elżbiety Załęgowskiej. Pierwszy etap zadania wykonali uczniowie klas VIII- przygotowali skarbonki. Potem chodząc po klasach w całej szkole zbierali pieniądze. Zainteresowanie akcją przerosło najśmielsze oczekiwania. Uczniowie i nauczyciele chętnie wspomogli zbiórkę. Wolontariusze z naszej szkoły zebrali 1041,68zł. Jednak mimo to wciąż potrzeba kwoty blisko 3 milionów złotych. Wszystkim, którzy się zaangażowali w naszą akcję serdecznie dziękujemy za wrażliwość i otwarte serca na potrzeby innego człowieka. Do celu jest coraz bliżej. Dołóżmy wszelkie starania aby pomóc Zosi.

Opracowała:

Paulina Szulc z klasy VIII b