Strona głównaAktualnościBezpieczeństwo uczniów w środkach transportu zbiorowego

Informacja o kursach autobusu szkolnego (obowiązuje od 03.09.2020)

Kursy do szkoły (wyjazd autobusu z pętli w Brwilnie) – godz. 6:40, 7:25, 8:20, 9:15

Kursy powrotne ze szkoły (wyjazd autobusu z Maszewa Dużego) – godz. 13:30, 14:20, 15:10

Procedury bezpieczeństwa w okresie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym

Bezpieczeństwo uczniów w środkach transportu zbiorowego

brand compact car transport transit busMinister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury oraz Główny Inspektor Sanitarny przygotowali wspólny list dotyczący bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W liście podkreślili m.in., że zarówno uczniowie korzystający z komunikacji publicznej, jak i szkolnych autobusów są zobowiązani do zasłaniania nosa i ust.

Załącznikiem do listu są Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. Zostały one opracowane przez Ministerstwo Infrastruktury wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym. W wytycznych zostały wymienione obowiązki, jakie leżą po stronie pasażera, kierowcy i obsługi pojazdu oraz przedsiębiorcy w czasie korzystania z transportu zbiorowego.

Bezpieczeństwo uczniów w środkach transportu zbiorowego – wspólny list szefów MEN, MI i GIS

Logo Magiczna Moc Bajek 1