Strona głównaAktualnościEuropejski Dzień Logopedy

Informacja o kursach autobusu szkolnego (obowiązuje od 03.09.2020)

Kursy do szkoły (wyjazd autobusu z pętli w Brwilnie) – godz. 6:40, 7:25, 8:20, 9:15

Kursy powrotne ze szkoły (wyjazd autobusu z Maszewa Dużego) – godz. 13:30, 14:20, 15:10

Procedury bezpieczeństwa w okresie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym

Europejski Dzień Logopedy

mini6 Marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy, dlatego 09.03. uczniowie uczęszczający na zajęcia logopedyczne mogli wczuć się w rolę detektywów i wzięli udział w zabawach logorytmicznych pt.: „Sekrety Starego Zamczyska”.

Ich zajęcia logopedyczne zamieniły się w niesamowitą przygodę, podczas której dzieci mogły wcielić się w rolę dwójki bohaterów i rozwiązać zagadkę zaginionej korony. Uczniowie świetnie się przy tym bawili, doskonaląc artykulację głosek, słuch poprzez zabawy ruchowo – słuchowe. Nie zabrakło także ćwiczeń motoryki małej oraz analizy i syntezy wzrokowej. Wszystkim dzieciom z poszczególnych grup udało się rozwiązać zagadkę i odzyskać upragnioną koronę. W naszej szkole zorganizowano także Wewnątrzszkolny Konkurs Logopedyczny dla klas 0 – VI. Zadaniem uczniów było wykonanie swojej Wymarzonej Gry Logopedycznej z głoskami sprawiającymi trudności. Ciężko było podjąć decyzję, które prace mają zająć najwyższe miejsce, gdyż dzieci bardzo solidnie przygotowały się do konkursu. Za włożoną pracę wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, a laureatom konkursu po powrocie do szkoły zostaną wręczone nagrody.

I Miejsce zajęli: Sebastian Lewandowski klasa: Ic Judyta Truszkowska klasa: IIc
II Miejsce zajęła: Maja Kępczyńska klasa: Vc
III Miejsce zajęła: Aleksandra Adamkowska Klasa: IIIb

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Logo Magiczna Moc Bajek 1