men1 men2  men31

men4 men5  men6

UWAGA!
Od 25 maja 2020 r. obowiązuje nowa stawka żywieniowa za obiady - 6,40 zł.

Wszystkie dzieci, których rodzice złożyli lub przesłali drogą elektroniczną oświadczenie woli zostały przyjęte do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym na rok szkolny 2020/2021.

Wszystkie dzieci, których rodzice złożyli lub przesłali drogą elektroniczną oświadczenie woli zostały przyjęte do 1 klasy w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym na rok szkolny 2020/2021. Pozdrawiam

Materiały do pobrania do nauki zdalnej przez uczniów

Nowy plan dnia

szkolaDrodzy Rodzice i Uczniowie Wiemy, że w związku z zamknięciem szkoły, Wasze dotychczasowe plany, nie tylko te duże, ale też te mniejsze, codzienne, musiały ulec zmianie. Wielu z Was żyło do tej pory według ściśle ustalonego harmonogramu – pobudka, szkoła/praca, zajęcia dodatkowe, czas wspólny, sen – zaplanowanego co do minuty.

Teraz, kiedy wszystko stanęło na głowie, Wasze i nasze dni zmieniły się nie do poznania. By opanować ten codzienny chaos, proponuję stworzenie nowego planu! Dzieci i młodzież potrzebują stałości i rutyny, dzięki temu czują się bezpiecznie – wiedzą, co ich czeka, co może się wydarzyć. Niestety, stałość, która wiązała się do tej pory z planem lekcji, została chwilowo zawieszona, a przed nami stanęły nowe wyzwania, np. nauka zdalna. Spróbujcie zatem wspólnie ustalić nowy plan dnia, tak by każdy miał czas dla siebie – na naukę, pracę, na odpoczynek, na bycie razem. I tak, by wesprzeć dzieci, dać im trochę stałości. Klikając w podanym link znajdziecie szablon do zrobienia swojego własnego planu dnia.

Bardzo prosimy o motywowanie dzieci do systematycznej pracy, aby zdalnie podejmowane działania edukacyjne przyniosły pozytywne rezultaty. W przypadku trudności, wątpliwości czy problemów zachęcamy rodziców jak również uczniów do indywidualnego korzystania z pomocy psychologów i pedagogów szkolnych, poprzez dziennik elektroniczny.

Alicja Kowalska – psycholog szkolny

Logo Magiczna Moc Bajek 1