men1 men2  men31

men4 men5  men6

Półkolonie 2020

Jasełka 2019

miniTuż przed przerwą świąteczną, a mianowicie 20 grudnia, odbyły się w naszej szkole corocznym zwyczajem Jasełka. Tym razem w wyjątkowy bożonarodzeniowy nastrój wprowadził nas spektakl „Opowieść Wigilijna” Charlesa Dickensa, w którym brały udział dzieci uczęszczające na koło misyjne oraz teatralne.

Powstał on dzięki współpracy i połączeniu sił reżyserskich p. Joanny Dylewskiej, p. Anety Mikołajewskiej i p. Joanny Słomskiej. Całości dopełniała oprawa muzyczna w postaci kolęd śpiewanych przez chór szkolny przy akompaniamencie p. Jerzego Gawlińskiego.

Główny bohater przedstawienia skąpiec Scrooge nie obchodził Świąt Bożego Narodzenia. Mało tego – wyśmiewał i szydził z tych, którzy je obchodzili. Na oczy przejrzał dopiero wówczas, gdy nawiedziły go duchy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Pokazały mu one konsekwencje, jakie niesie za sobą wyzute z miłości prowadzone obecnie przez niego życie. Po tych odwiedzinach i obrazach, jakie ukazały mu zjawy, zmienił on swoje postępowanie, otworzył serce na bliźniego, stał się innym człowiekiem. Był to wzruszający, pełen ciepła, ale i przestrogi spektakl, pozwalający zatrzymać się na chwilę. Z pewnością zostanie on na długo w pamięci naszych widzów.

Logo Magiczna Moc Bajek 1