men1 men2  men31

men4 men5  men6

UWAGA!
Od 25 maja 2020 r. obowiązuje nowa stawka żywieniowa za obiady - 6,40 zł.

Strona głównaAktualności„Szkoła do hymnu” – patriotyczna akcja MEN

„Szkoła do hymnu” – patriotyczna akcja MEN

miniW piątek, 8 listopada w wielu polskich szkołach odbyło się wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. W akcję "Szkoła do hymnu" włączyła się także nasza szkoła. Punktualnie o godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele odśpiewali 4-zwrotkowy hymn. To kontynuacja organizowanej w ubiegłym roku, na stulecie odzyskania Niepodległości przez Polskę, akcji "Rekord dla Niepodległej" - tym razem pod hasłem "Szkoła do Hymnu".

Inicjatorem akcji był Minister Edukacji Narodowej Edukacji oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Celem tego przedsięwzięcia było zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. Do wspólnego śpiewania hymnu o godz. 11: 11 przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie swój w akcji zgłosiło 20 475 szkół z całego kraju.

Nasza szkoła poszła jeszcze krok dalej, po odśpiewaniu hymnu mogliśmy podziwiać uroczystą akademię zorganizowaną przez P. Marzenę Bonkowską, P. Marka Zachaja i P. Agnieszkę Kowalewską. Uczniowie śpiewali, recytowali wiersze, czytali przemówienia Józefa Piłsudskiego. A wszystko to przy multimedialnej prezentacji, która podnosiła uroczysty charakter akademii. Mogliśmy również podziwiać występ uczennic w tańcu z flagą, a także zainspirowane przez uczniów flagi trybunowe. Staliśmy się wielką społecznością zaangażowaną w obchody odzyskania Niepodległości.

Za rok, znowu odśpiewamy wspólnie nasz hymn!

Oprac. A. Bielska

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine