men1 men2  men31

men4 men5  men6

UWAGA!
Od 25 maja 2020 r. obowiązuje nowa stawka żywieniowa za obiady - 6,40 zł.

Strona głównaAktualności„Szkoła do hymnu” – patriotyczna akcja MEN

„Szkoła do hymnu” – patriotyczna akcja MEN

miniW piątek, 8 listopada w wielu polskich szkołach odbyło się wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. W akcję "Szkoła do hymnu" włączyła się także nasza szkoła. Punktualnie o godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele odśpiewali 4-zwrotkowy hymn. To kontynuacja organizowanej w ubiegłym roku, na stulecie odzyskania Niepodległości przez Polskę, akcji "Rekord dla Niepodległej" - tym razem pod hasłem "Szkoła do Hymnu".

Inicjatorem akcji był Minister Edukacji Narodowej Edukacji oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Celem tego przedsięwzięcia było zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. Do wspólnego śpiewania hymnu o godz. 11: 11 przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie swój w akcji zgłosiło 20 475 szkół z całego kraju.

Nasza szkoła poszła jeszcze krok dalej, po odśpiewaniu hymnu mogliśmy podziwiać uroczystą akademię zorganizowaną przez P. Marzenę Bonkowską, P. Marka Zachaja i P. Agnieszkę Kowalewską. Uczniowie śpiewali, recytowali wiersze, czytali przemówienia Józefa Piłsudskiego. A wszystko to przy multimedialnej prezentacji, która podnosiła uroczysty charakter akademii. Mogliśmy również podziwiać występ uczennic w tańcu z flagą, a także zainspirowane przez uczniów flagi trybunowe. Staliśmy się wielką społecznością zaangażowaną w obchody odzyskania Niepodległości.

Za rok, znowu odśpiewamy wspólnie nasz hymn!

Oprac. A. Bielska

Logo Magiczna Moc Bajek 1