men1 men2  men31

men4 men5  men6

UWAGA!
Od 25 maja 2020 r. obowiązuje nowa stawka żywieniowa za obiady - 6,40 zł.

Strona głównaAktualnościDzień Języków Obcych w Szkołach Katolickich w Płocku

Dzień Języków Obcych w Szkołach Katolickich w Płocku

miniW czwartek 10 października klasa VIII b wraz z opiekunami: panem Arturem Szymańskim oraz panią Ewą Zembik miała okazję odwiedzić zaprzyjaźnioną szkołę, a mianowicie Szkoły Katolickie w Płocku. Zostaliśmy zaproszeni na uroczyste obchody Europejskiego Dnia Języków, czyli coroczne święto języków ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy.

Uroczystość łączyła w sobie naukę języków obcych ze świetną zabawą i poznawaniem różnych krajów. Mieliśmy okazję wysłuchać piosenki przygotowane przez uczniów w języku angielskim i włoskim oraz obejrzeć przedstawienie „Czerwony kapturek” w języku niemieckim. Ponieważ założeniem tego dnia jest propagowanie uczenia się języków, nie zabrakło także tego elementu: dwie uczennice pokazały, jak można komunikować się w języku migowym.

Następnie nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach językowych języka włoskiego oraz krótkim kursie języka migowego. Naszym uczniom bardzo się ta nauka podobała.

Następnie nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia stoisk przygotowanych przez uczniów Szkół Katolickich poświęconych bardzo różnorodnym krajom z całego świata. Mogliśmy „odwiedzić” Finlandię, Turcję, Włochy , Kanadę i Hiszpanię, poznać ciekawe fakty dotyczące tych państw a przede wszystkim spróbować wielu wspaniałych i typowych dla nich potraw.

Był to bardzo mile spędzony czas. Chcielibyśmy podziękować Szkołom Katolickim w Płocku za zaproszenie.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine