men1 men2  men31

men4 men5  men6

UWAGA!
Od 25 maja 2020 r. obowiązuje nowa stawka żywieniowa za obiady - 6,40 zł.

Strona głównaAktualnościDzień Języków Obcych w Szkołach Katolickich w Płocku

Dzień Języków Obcych w Szkołach Katolickich w Płocku

miniW czwartek 10 października klasa VIII b wraz z opiekunami: panem Arturem Szymańskim oraz panią Ewą Zembik miała okazję odwiedzić zaprzyjaźnioną szkołę, a mianowicie Szkoły Katolickie w Płocku. Zostaliśmy zaproszeni na uroczyste obchody Europejskiego Dnia Języków, czyli coroczne święto języków ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy.

Uroczystość łączyła w sobie naukę języków obcych ze świetną zabawą i poznawaniem różnych krajów. Mieliśmy okazję wysłuchać piosenki przygotowane przez uczniów w języku angielskim i włoskim oraz obejrzeć przedstawienie „Czerwony kapturek” w języku niemieckim. Ponieważ założeniem tego dnia jest propagowanie uczenia się języków, nie zabrakło także tego elementu: dwie uczennice pokazały, jak można komunikować się w języku migowym.

Następnie nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach językowych języka włoskiego oraz krótkim kursie języka migowego. Naszym uczniom bardzo się ta nauka podobała.

Następnie nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia stoisk przygotowanych przez uczniów Szkół Katolickich poświęconych bardzo różnorodnym krajom z całego świata. Mogliśmy „odwiedzić” Finlandię, Turcję, Włochy , Kanadę i Hiszpanię, poznać ciekawe fakty dotyczące tych państw a przede wszystkim spróbować wielu wspaniałych i typowych dla nich potraw.

Był to bardzo mile spędzony czas. Chcielibyśmy podziękować Szkołom Katolickim w Płocku za zaproszenie.

Logo Magiczna Moc Bajek 1