Zmiana organizacji pracy od dnia 18 listopada 

UWAGA!!! Ze względu na prace remontowe prowadzone na placu zabaw obiekt nieczynny do odwołania.

Strona głównaAktualnościWizyta klas drugich w Grzybowie

Stanowisko Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia w sprawie zapobiegania i zwalczania wszawicy u dzieci i młodzieży


Zachęcamy do wpłat na Radę Rodziców. Wpłata za pierwsze dziecko wynosi 40 zł, za drugie 20zł. 

Wizyta klas drugich w Grzybowie

mini27 września klasy 2a i 2c, spędziły dzień w gospodarstwie ekologicznym państwa Stratenwerth w Grzybowie.

Po przyjeździe przywitała nas pani Ewa pysznym, zdrowym śniadaniem, po którym ruszyliśmy odkrywać tajemnicze zakątki tego miejsca. Oprowadzał nas pan Peter, właściciel, który udowodnił nam, że można hodować zdrowe zwierzęta, od których dostaniemy zdrowe mleko, jajka i mięso. Pokazał jak produkuje się sery, jak zrobić masło i śmietanę. Pozwolił pozbierać z pola arbuzy, którymi później karmiliśmy krowy. Ogromną frajdę sprawiło dzieciom karmienie małych kózek mlekiem ze smoczka. Okazało się, że to ogromne głodomory, więc najpierw musieliśmy wydoić mamę kozę. Nie zainteresował dzieci tylko plac zabaw, ponieważ atrakcyjniejsze okazały się bale słomy. Po beztroskich zabawach na świeżym powietrzu poszliśmy piec własnoręcznie przyrządzony chleb. Ale za nim nasze bochenki mogły wejść do pieca musieliśmy przesiać mąkę i już wiemy dlaczego są różne rodzaje pieczywa. Skąd się wzięła nazwa razowy lub sitkowy. W końcu przyszedł czas na obiad, oczywiście eko, a po nim samodzielnie wykonaliśmy świeczki z wosku pszczelego i dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych informacji o owadach zapylających. Na koniec każdy z nas zgłębił tajniki trudnej sztuki wycinania sannickich wzorów.

Do domów przywieźliśmy pachnące bochenki chleba, słoiki miodu i głowę pełną wspomnień. Wydawać by się mogło, że wiejskie gospodarstwo to nic atrakcyjnego dla dzieci, ale to nic bardziej mylnego. Świadczą o tym uśmiechnięte buzie i chęć pozostania tam dłużej.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine