Strona głównaAktualnościZebraliśmy okulary dla Afryki! III Ogólnopolska Zbiórka Używanych Okularów „Okulary dla Afryki”.

miniNasza szkoła przyłączyła się do wspaniałej akcji „Okulary dla Afryki”. Niepotrzebne i bezużyteczne dla nas okulary korekcyjne oraz przeciwsłoneczne nabrały drugiego życia i powoli trafiają do nowych właścicieli z „czarnego lądu”. Zadbali o to uczniowie wszystkich oddziałów, nauczyciele, wychowawcy i rodzice naszej szkoły.

W ciągu kilku tygodni uzbieraliśmy pokaźną kolekcję używanych, a nawet nowych okularów z etui. Warto również pochwalić się, że byliśmy jedyną szkołą, która wzięła udział w tej Akcji.

Ogólnopolska Zbiórka Używanych Okularów „Okulary dla Afryki” jest organizowana przez Fundację Okuliści dla Afryki, której do tej pory udało się zebrać ponad 35 tysięcy okularów korekcyjnych i tym samym sprawić, że dla wielu osób świat stał się piękniejszy. Mieszkańcy małych afrykańskich wiosek przechodzą badania okulistyczne, a następnie otrzymują naprawione okulary. Zebrane przez nas okulary trafiły do salonu optycznego Perfect Eye Optic (Auchan Płock) – gdzie nastąpiła wymiana okularowych nosków i śrubek. I oczywiście dalej …….W daleką drogę!!!

W Afryce okulary dla wielu pacjentów są dobrem trudnym do zdobycia, wręcz nieosiągalnym. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc!

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, empatię i wsparcie.

Jaką radość sprawiamy pomagając innym, można obserwować na stronach:

- www.okuliscidlaafryki.pl

- www.facebook.com/OkulisciDlaAfryki