Zmiana organizacji pracy od dnia 18 listopada

UWAGA!!! Ze względu na prace remontowe prowadzone na placu zabaw obiekt nieczynny do odwołania.

Strona głównaAktualnościZebraliśmy okulary dla Afryki! III Ogólnopolska Zbiórka Używanych Okularów „Okulary dla Afryki”.

Stanowisko Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia w sprawie zapobiegania i zwalczania wszawicy u dzieci i młodzieży

Zachęcamy do wpłat na Radę Rodziców. Wpłata za pierwsze dziecko wynosi 40 zł, za drugie 20zł.

miniNasza szkoła przyłączyła się do wspaniałej akcji „Okulary dla Afryki”. Niepotrzebne i bezużyteczne dla nas okulary korekcyjne oraz przeciwsłoneczne nabrały drugiego życia i powoli trafiają do nowych właścicieli z „czarnego lądu”. Zadbali o to uczniowie wszystkich oddziałów, nauczyciele, wychowawcy i rodzice naszej szkoły.

W ciągu kilku tygodni uzbieraliśmy pokaźną kolekcję używanych, a nawet nowych okularów z etui. Warto również pochwalić się, że byliśmy jedyną szkołą, która wzięła udział w tej Akcji.

Ogólnopolska Zbiórka Używanych Okularów „Okulary dla Afryki” jest organizowana przez Fundację Okuliści dla Afryki, której do tej pory udało się zebrać ponad 35 tysięcy okularów korekcyjnych i tym samym sprawić, że dla wielu osób świat stał się piękniejszy. Mieszkańcy małych afrykańskich wiosek przechodzą badania okulistyczne, a następnie otrzymują naprawione okulary. Zebrane przez nas okulary trafiły do salonu optycznego Perfect Eye Optic (Auchan Płock) – gdzie nastąpiła wymiana okularowych nosków i śrubek. I oczywiście dalej …….W daleką drogę!!!

W Afryce okulary dla wielu pacjentów są dobrem trudnym do zdobycia, wręcz nieosiągalnym. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc!

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, empatię i wsparcie.

Jaką radość sprawiamy pomagając innym, można obserwować na stronach:

- www.okuliscidlaafryki.pl

- www.facebook.com/OkulisciDlaAfryki