men1 men2  men31

men4 men5  men6

Półkolonie 2020

Strona głównaAktualnościZebraliśmy okulary dla Afryki! III Ogólnopolska Zbiórka Używanych Okularów „Okulary dla Afryki”.

Zebraliśmy okulary dla Afryki! III Ogólnopolska Zbiórka Używanych Okularów „Okulary dla Afryki”.

miniNasza szkoła przyłączyła się do wspaniałej akcji „Okulary dla Afryki”. Niepotrzebne i bezużyteczne dla nas okulary korekcyjne oraz przeciwsłoneczne nabrały drugiego życia i powoli trafiają do nowych właścicieli z „czarnego lądu”. Zadbali o to uczniowie wszystkich oddziałów, nauczyciele, wychowawcy i rodzice naszej szkoły.

W ciągu kilku tygodni uzbieraliśmy pokaźną kolekcję używanych, a nawet nowych okularów z etui. Warto również pochwalić się, że byliśmy jedyną szkołą, która wzięła udział w tej Akcji.

Ogólnopolska Zbiórka Używanych Okularów „Okulary dla Afryki” jest organizowana przez Fundację Okuliści dla Afryki, której do tej pory udało się zebrać ponad 35 tysięcy okularów korekcyjnych i tym samym sprawić, że dla wielu osób świat stał się piękniejszy. Mieszkańcy małych afrykańskich wiosek przechodzą badania okulistyczne, a następnie otrzymują naprawione okulary. Zebrane przez nas okulary trafiły do salonu optycznego Perfect Eye Optic (Auchan Płock) – gdzie nastąpiła wymiana okularowych nosków i śrubek. I oczywiście dalej …….W daleką drogę!!!

W Afryce okulary dla wielu pacjentów są dobrem trudnym do zdobycia, wręcz nieosiągalnym. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc!

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, empatię i wsparcie.

Jaką radość sprawiamy pomagając innym, można obserwować na stronach:

- www.okuliscidlaafryki.pl

- www.facebook.com/OkulisciDlaAfryki

Oprac. A.Bielska

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine