Strona głównaAktualnościŻegnaj lato na rok

Informacja o kursach autobusu szkolnego (obowiązuje od 03.09.2020)

Kursy do szkoły (wyjazd autobusu z pętli w Brwilnie) – godz. 6:40, 7:25, 8:20, 9:15

Kursy powrotne ze szkoły (wyjazd autobusu z Maszewa Dużego) – godz. 13:30, 14:20, 15:10


Procedury bezpieczeństwa w okresie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym

Żegnaj lato na rok

miniWe wtorek 24 września dzieci z klas 0 – III pod opieką pań wychowawczyń oraz p. Anny Sujki i p. Anety Mikołajewskiej wybrały się do leśniczówki w Brwilnie, aby pożegnać lato. Organizatorkami imprezy były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: p. Maria Fortas, p. Małgorzata Matyaszek i p. Wioletta Smolińska.

Po przybyciu na miejsce każda klasa przystąpiła do wykonywania zadań w dziesięciu stacjach według przygotowanego harmonogramu. Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę z hasłem „Pożegnanie lata”, malowali obrazki i dopasowywali je do pór roku (lata i jesieni), zgadywali „Czego brakuje?”, uczyli się refrenu piosenki „Żegnaj lato na rok” oraz szukali ukrytych liści w lesie. Nie zabrakło też sportowych (podawania jabłka w rzędach, sadzenia i zbierania ziemniaków) oraz zabaw ruchowych: „Muchomor’, „Lawina”, „Alarm”,. Ostatnim punktem imprezy miało być przebieranie jednej dziewczynki z klasy za Panią Jesień. Niestety niesprzyjająca pogoda sprawiła, że ten punkt programu został przeniesiony do budynku szkoły. W przygotowaniu stroju wszystkie klasy wykazały się ogromną pomysłowością. Dziewczynki w jesiennych kostiumach prezentowały się wspaniale! Gratulacje dla wszystkich!

Impreza podobała się dzieciom, ale pogoda nie dopisała. Było chłodno i pochmurno. Mamy nadzieję, że lato nie zapomni o nas i wróci za rok!

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine