Strona głównaAktualnościŻegnaj lato na rok

Żegnaj lato na rok

miniWe wtorek 24 września dzieci z klas 0 – III pod opieką pań wychowawczyń oraz p. Anny Sujki i p. Anety Mikołajewskiej wybrały się do leśniczówki w Brwilnie, aby pożegnać lato. Organizatorkami imprezy były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: p. Maria Fortas, p. Małgorzata Matyaszek i p. Wioletta Smolińska.

Po przybyciu na miejsce każda klasa przystąpiła do wykonywania zadań w dziesięciu stacjach według przygotowanego harmonogramu. Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę z hasłem „Pożegnanie lata”, malowali obrazki i dopasowywali je do pór roku (lata i jesieni), zgadywali „Czego brakuje?”, uczyli się refrenu piosenki „Żegnaj lato na rok” oraz szukali ukrytych liści w lesie. Nie zabrakło też sportowych (podawania jabłka w rzędach, sadzenia i zbierania ziemniaków) oraz zabaw ruchowych: „Muchomor’, „Lawina”, „Alarm”,. Ostatnim punktem imprezy miało być przebieranie jednej dziewczynki z klasy za Panią Jesień. Niestety niesprzyjająca pogoda sprawiła, że ten punkt programu został przeniesiony do budynku szkoły. W przygotowaniu stroju wszystkie klasy wykazały się ogromną pomysłowością. Dziewczynki w jesiennych kostiumach prezentowały się wspaniale! Gratulacje dla wszystkich!

Impreza podobała się dzieciom, ale pogoda nie dopisała. Było chłodno i pochmurno. Mamy nadzieję, że lato nie zapomni o nas i wróci za rok!