Strona głównaAktualnościMobilna wystawa Centrum Nauki Kopernik

Informujemy, że składka na Radę Rodziców wynosi, podobnie jak w poprzednim roku, 40 zł na pierwsze dziecko, 20 zł na drugie. Zachęcamy do wpłat. W zakładce Rada Rodziców znajduje się ponadto rozliczenie finansowe za poprzedni rok. W zawiązku z aktualną sytuacją epidemiologiczną prosimy o wpłaty na rachunek bankowy: Bank Pekao SA: 91 1240 5657 1111 0010 9385 4660. Prosimy wpisać w tytule wpłaty: imię i nazwisko dziecka oraz klasę!

Spis przez telefon

Wesprzyj naszą gminę i spisz gospodarstwo rolne! - konkurs

Procedury bezpieczeństwa w okresie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym

Mobilna wystawa Centrum Nauki Kopernik

miniDzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w mobilnej wystawie w Szkole Podstawowej w Sikorzu.

Poprzez łączenie nauki i zabawy dzieci przeprowadzili doświadczenia z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Z dala od szkolnej tablicy samodzielnie odkrywali prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów z warszawskiego centrum. Uczniowie 7 i 8 klas dowiedzieli się, jak powstaje film, na czym polega dowód na istnienie Pitagorasa, próbowali również oszukać swoje zmysły. Ponadto, poznali tajniki ludzkiego organizmu, a także wykorzystali matematykę w praktyce. Angażujące uczniów eksperymenty były doskonałą okazją rozbudzenia ciekawości młodzieży i zainspirowania do samodzielnego zdobywania wiedzy. Wystawa udowodniła, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Dzieci były zachwycone.

Logo Magiczna Moc Bajek 1