Strona głównaAktualnościMiędzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole! – „The Dot Day”

Informujemy, że składka na Radę Rodziców wynosi, podobnie jak w poprzednim roku, 40 zł na pierwsze dziecko, 20 zł na drugie. Zachęcamy do wpłat. W zakładce Rada Rodziców znajduje się ponadto rozliczenie finansowe za poprzedni rok. W zawiązku z aktualną sytuacją epidemiologiczną prosimy o wpłaty na rachunek bankowy: Bank Pekao SA: 91 1240 5657 1111 0010 9385 4660. Prosimy wpisać w tytule wpłaty: imię i nazwisko dziecka oraz klasę!

Spis przez telefon

Wesprzyj naszą gminę i spisz gospodarstwo rolne! - konkurs

Procedury bezpieczeństwa w okresie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym

Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole! – „The Dot Day”

miniDzień Kropki 15 września to wielkie święto kreatywności, odwagi, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły... i oczywiście kropkowej zabawy. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.

"Kropka" to napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości. Ta opowieść poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, uczniom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas. Książka odniosła niebywały sukces i została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a nawet wydana alfabetem Braille’a! Stała się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).

Uczniowie naszej szkoły w klasach 0-III oraz świetlica szkolna ze swoimi wychowawcami również obchodzili ten wyjątkowy dzień - 16 września. Inspirowane „Kropką” zabawy skłaniały uczniów do wiary we własne siły i możliwości oraz pobudzały kreatywność. Pojawiła się „kropkowa moda”, na korytarzu szkolnym roiło się od kropek… na ubraniach dzieci i nauczycieli, a nawet kropkowe kolorowe piegi. Inspirująca kropka plastyczna, matematyczne kodowanie kropką i pisanie alfabetem Braillea, to tylko niektóre zabawy naszych uczniów z kropkowego święta. Każda klasa otrzymała specjalny certyfikat „The Dot Day” firmowany nazwiskiem Petera Reynoldsa. Międzynarodowy Dzień Kropki pokazał naszym uczniom, że wszyscy jesteśmy inni, mamy różne, nawet jeszcze nieodkryte talenty i możliwości. Nauczył, że trzeba pokonywać trudności i mieć odwagę, aby dążyć do celu.

To był bardzo kropkowy, inspirujący i szalony dzień!

Oprac. Aneta Bielska

Logo Magiczna Moc Bajek 1