Strona głównaAktualnościMiędzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole! – „The Dot Day”

Informujemy, że składka na Radę Rodziców wynosi, podobnie jak w poprzednim roku, 40 zł na pierwsze dziecko, 20 zł na drugie. Zachęcamy do wpłat. W zakładce Rada Rodziców znajduje się ponadto rozliczenie finansowe za poprzedni rok. W zawiązku z aktualną sytuacją epidemiologiczną prosimy o wpłaty na rachunek bankowy: Bank Pekao SA: 91 1240 5657 1111 0010 9385 4660. Prosimy wpisać w tytule wpłaty: imię i nazwisko dziecka oraz klasę!


Spis przez telefon

 

Wesprzyj naszą gminę i spisz gospodarstwo rolne! - konkurs


 

Procedury bezpieczeństwa w okresie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym

Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole! – „The Dot Day”

miniDzień Kropki 15 września to wielkie święto kreatywności, odwagi, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły... i oczywiście kropkowej zabawy. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.

"Kropka" to napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości. Ta opowieść poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, uczniom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas. Książka odniosła niebywały sukces i została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a nawet wydana alfabetem Braille’a! Stała się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).

Uczniowie naszej szkoły w klasach 0-III oraz świetlica szkolna ze swoimi wychowawcami również obchodzili ten wyjątkowy dzień - 16 września. Inspirowane „Kropką” zabawy skłaniały uczniów do wiary we własne siły i możliwości oraz pobudzały kreatywność. Pojawiła się „kropkowa moda”, na korytarzu szkolnym roiło się od kropek… na ubraniach dzieci i nauczycieli, a nawet kropkowe kolorowe piegi. Inspirująca kropka plastyczna, matematyczne kodowanie kropką i pisanie alfabetem Braillea, to tylko niektóre zabawy naszych uczniów z kropkowego święta. Każda klasa otrzymała specjalny certyfikat „The Dot Day” firmowany nazwiskiem Petera Reynoldsa. Międzynarodowy Dzień Kropki pokazał naszym uczniom, że wszyscy jesteśmy inni, mamy różne, nawet jeszcze nieodkryte talenty i możliwości. Nauczył, że trzeba pokonywać trudności i mieć odwagę, aby dążyć do celu.

To był bardzo kropkowy, inspirujący i szalony dzień!

Oprac. Aneta Bielska

 

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine