Zmiana organizacji pracy od dnia 18 listopada

UWAGA!!! Ze względu na prace remontowe prowadzone na placu zabaw obiekt nieczynny do odwołania.

Strona głównaArchiwum 2018/2019Przedstawienie teatralne "Bajkowe kłopoty" i konkurs o zdrowiu

Stanowisko Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia w sprawie zapobiegania i zwalczania wszawicy u dzieci i młodzieży

Zachęcamy do wpłat na Radę Rodziców. Wpłata za pierwsze dziecko wynosi 40 zł, za drugie 20zł.

Przedstawienie teatralne "Bajkowe kłopoty" i konkurs o zdrowiu

miniDnia 17 czerwca 2019 r. o godz. 9.10 odbyło się przedstawienie w wykonaniu młodszych członków Koła Teatralnego pt. „Bajkowe kłopoty”. Zostało wystawione w ramach propagowania zdrowego stylu życia. W bajkową historię zostały wplątane treści dotyczące uzależnienia od Internetu, gier komputerowych oraz nadmiernego oglądania telewizji przez dzieci.

Spektakl został przedstawiony dla uczniów klas 0-VI by uświadomić od najmłodszych lat jak ważna jest aktywność fizyczna, kontakt z naturą, higieniczny tryb życia oraz relacje międzyludzkie. Mali aktorzy Teatrzyku „Śmieszek” wystąpili w rolach: Baja, Woźnego, Baby Jagi, Złej Królowej, Wróżki Fantazji, krasnoludków oraz Jasia i Małgosi. Mamy nadzieję, że taka forma przekazu zachęci dzieci do większej aktywności fizycznej, zabaw na świeżym powietrzu oraz budowania wzajemnych pozytywnych relacji. Apelujemy do rodziców, by włączyli się w te działania oraz rozsądnie dozowali swoim pociechom korzystanie z ówczesnych dobrodziejstw techniki.

Kolejnym elementem propagowania zdrowych nawyków był konkurs o zdrowiu, przygotowany w ramach projektu przez uczniów klasy 6 b z naszej szkoły pod opieką p. Ewy Kubackiej. Szóstoklasiści zaproponowali formę mega-planszówki, w którą grali przedstawiciele klas piątych i szóstych. Kolejne pola ogromnej gry stawiały przed ochotnikami różne zadania. Była piramida żywienia, którą należało prawidłowo uzupełnić, krzyżówka do rozwiązania, dopasowanie dobrych i złych nawyków czy stworzenie zdrowego smacznego jadłospisu. Reprezentanci klas musieli wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa, prawidłowo zbilansowanej diety, zdrowia i aktywności fizycznej. Zabawa wymagała od uczestników nie tylko wiedzy, ale również sprawności fizycznej, gdyż sami musieli wykonywać różne zadania sportowe. Zabawa była bardzo udana i był to mile spędzony czas. Dla wszystkich uczestników tych wydarzeń przygotowano ogromne brawa i słodkości.

Zachęcamy Was do organizowania podobnych zajęć nie tylko w szkole, ale także w domu czy na podwórku. Pamiętajcie, w zdrowym ciele – zdrowy duch!