Strona głównaArchiwum 2018/2019Przedstawienie teatralne "Bajkowe kłopoty" i konkurs o zdrowiu

Przedstawienie teatralne "Bajkowe kłopoty" i konkurs o zdrowiu

miniDnia 17 czerwca 2019 r. o godz. 9.10 odbyło się przedstawienie w wykonaniu młodszych członków Koła Teatralnego pt. „Bajkowe kłopoty”. Zostało wystawione w ramach propagowania zdrowego stylu życia. W bajkową historię zostały wplątane treści dotyczące uzależnienia od Internetu, gier komputerowych oraz nadmiernego oglądania telewizji przez dzieci.

Spektakl został przedstawiony dla uczniów klas 0-VI by uświadomić od najmłodszych lat jak ważna jest aktywność fizyczna, kontakt z naturą, higieniczny tryb życia oraz relacje międzyludzkie. Mali aktorzy Teatrzyku „Śmieszek” wystąpili w rolach: Baja, Woźnego, Baby Jagi, Złej Królowej, Wróżki Fantazji, krasnoludków oraz Jasia i Małgosi. Mamy nadzieję, że taka forma przekazu zachęci dzieci do większej aktywności fizycznej, zabaw na świeżym powietrzu oraz budowania wzajemnych pozytywnych relacji. Apelujemy do rodziców, by włączyli się w te działania oraz rozsądnie dozowali swoim pociechom korzystanie z ówczesnych dobrodziejstw techniki.

Kolejnym elementem propagowania zdrowych nawyków był konkurs o zdrowiu, przygotowany w ramach projektu przez uczniów klasy 6 b z naszej szkoły pod opieką p. Ewy Kubackiej. Szóstoklasiści zaproponowali formę mega-planszówki, w którą grali przedstawiciele klas piątych i szóstych. Kolejne pola ogromnej gry stawiały przed ochotnikami różne zadania. Była piramida żywienia, którą należało prawidłowo uzupełnić, krzyżówka do rozwiązania, dopasowanie dobrych i złych nawyków czy stworzenie zdrowego smacznego jadłospisu. Reprezentanci klas musieli wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa, prawidłowo zbilansowanej diety, zdrowia i aktywności fizycznej. Zabawa wymagała od uczestników nie tylko wiedzy, ale również sprawności fizycznej, gdyż sami musieli wykonywać różne zadania sportowe. Zabawa była bardzo udana i był to mile spędzony czas. Dla wszystkich uczestników tych wydarzeń przygotowano ogromne brawa i słodkości.

Zachęcamy Was do organizowania podobnych zajęć nie tylko w szkole, ale także w domu czy na podwórku. Pamiętajcie, w zdrowym ciele – zdrowy duch!

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine