Strona głównaAktualnościPrzyrodniczo-biologiczne koło fortuny

W okresie wakacji sekretariat przyjmuje interesantów

w godzinach 8.00 – 14.00.

Zebranie dla rodziców uczniów przyszłorocznych klas 1

(rok szkolny 2019/2020) odbędzie się 28 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00

Informujemy, że stypendia będzie można odbierać w dniach 01.07.2019-08.07.2019 w sekretariacie szkoły. Można również pobrać upoważnienie dla dziecka do samodzielnego odbioru stypendium.

Przyrodniczo-biologiczne koło fortuny

miniDnia 14 czerwca 2019 r. odbyło się Przyrodniczo-biologiczne Koło Fortuny przygotowane przez uczniów klasy 6 a i 6 c w ramach projektu podczas zajęć przyrody pod opieką p. Ewy Kubackiej. Szóstoklasiści przygotowali różne konkurencje związane z tematyką przyrody i biologii w ramach nauczania w klasach piątych i szóstych szkoły podstawowej.

Wybrane zagadnienia dotyczyły świata roślin, zwierząt, wód oraz funkcjonowania i budowy ciała człowieka. Chętni przedstawiciele klas IV i V mieli za zadanie odpowiadać na pytania, rozwiązywać zadania testowe oraz dokonywać opisów ilustracji. Uczniowie prowadzący uroczystość zaproponowali różne formy losowania pytań, m. in, przebijanie balonów, wybór kopert, losowanie z koszyczka. Najwięcej emocji wzbudzało kręcenie Kołem Fortuny, gdyż drużyny mogły zarówno zyskać punkty, jak i je stracić. Oczywiście klasy na widowni pomagały i gorąco dopingowały swoich zawodników.

Uroczystość miała nie tylko formę zabawy, ale również stanowiła dla wszystkich obecnych źródło wiedzy na temat otaczającego świata przyrody. Dla wszystkich zawodników oraz ich klas przygotowano słodkie upominki.