Strona głównaArchiwum 2018/2019Wycieczka do radia RPL FM Płock

Wycieczka do radia RPL FM Płock

miniNasza szkoła ma w tym roku dwóch laureatów XI edycji Konkursu Pięknego Czytania. W związku z tym w dniach 30 maja i 6 czerwca zwycięzcy, Remigiusz Leszczyński z klasy pierwszej oraz Karol Kozłowski z klasy czwartej, zostali zaproszeni wraz z całymi swoimi klasami na wycieczkę do Radia Płock RPL FM, gdzie poznawali tajniki pracy radiowców oraz funkcjonowania rozgłośni, a dodatkowo wystąpili na antenie, wcielając się w rolę dziennikarzy radiowych.

Uczniowie mogli obejrzeć miejsce, w którym dziennikarze i realizatorzy przygotowują audycje. Pani Anna Stańczak interesująco przybliżyła pracę dziennikarza radiowego. Dzieci dowiedziały się , że reporter musi mieć dobrą dykcję ,nie czuć tremy w rozmowach z ludźmi i powinien być dociekliwy oraz odpowiedzialny za słowo. Uczniowie mieli również możliwość spróbowania swoich sił na antenie. Chętni mogli przy mikrofonie pozdrowić najbliższych. Remik i Karol pięknie przeczytali informację serwisu. Karol Kozłowski, oprócz tego, że pięknie czytał, to jeszcze piękniej zaśpiewał piosenkę „Brunetki, blondynki”. W związku ze zbliżającym się Dniem Ojca dzieci miały okazję powiedzieć, co ich tatusiowie robią najlepiej i co mówią najczęściej. A co powiedzieli ? Usłyszymy wkrótce. Kto wie? Może któryś z naszych uczniów, zafascynowany wizytą w stacji RPL FM Płock, w przyszłości przemówi do nas jako dziennikarz radiowy?

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine