Strona głównaAktualnościSpotkanie z dinozaurami

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca 2019 r. (środa) i będzie przebiegała następująco:

- godz. 8.30 – uczniowie klas 1 - 3  spotykają się z wychowawcami przy klasach i przechodzą na halę sportową,

- godz. 10.00 – uczniowie klas 4 – 8 i gimnazjum spotykają się z wychowawcami przy klasach i przechodzą na halę sportową.

Spotkanie z dinozaurami

miniDawno temu żyły dinozaury…Tak rozpoczęła się wycieczka naszych przedszkolaków do Jura Parku w Solcu Kujawskim, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach , gdzie mogli stać się prawdziwymi paleontologami. Ich zadaniem było własnoręczne wykopanie dinozaura z gipsowej kostki. Atrakcją był również super film w Kinie Emocji Cinema 5D. Maluchy zwiedziły piękny Ogród Botaniczny. Wiele eksponatów należących do kolejnych okresów dziejów życia na Ziemi, dzieci zobaczyły w Muzeum Ziemi. Na ścieżce edukacyjnej w parku dzieci stanęły oko w oko z dinozaurami. To było prawdziwe przeżycie zobaczyć tak wielkie dinozaury, a także móc dotknąć, przytulić się do nich.

Po obiadowym posiłku dzieci skorzystały z Parku Rozrywki, gdzie mimo zmęczenia długim spacerem, pełne zapału i energii odkopywały gigantyczny szkielet z piasku i świetnie się bawiły na zjeżdżalniach i huśtawkach. Po dniu pełnym wrażeń, trochę zmęczeni, ale zadowoleni dzieci wróciły do swoich rodziców.