Strona głównaAktualnościPierwszaki w Toruniu

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca 2019 r. (środa) i będzie przebiegała następująco:

- godz. 8.30 – uczniowie klas 1 - 3  spotykają się z wychowawcami przy klasach i przechodzą na halę sportową,

- godz. 10.00 – uczniowie klas 4 – 8 i gimnazjum spotykają się z wychowawcami przy klasach i przechodzą na halę sportową.

Pierwszaki w Toruniu

mini26 kwietnia pierwszaki odwiedziły urokliwe miasto nad Wisłą, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedziły stare miasto: Krzywą Wieżę, Bramę Klasztorną, Ratusz, dom i pomnik najsłynniejszego astronoma oraz Dwór Artusa.

Poznali legendy toruńskie. Własnoręcznie wykonane pierniki w Piernikowej Chacie zabrali ze sobą do domu na pamiątkę. Z ogromnym zainteresowaniem zwiedzali interaktywną wystawę poświęconą Ziemi, której centralnym elementem jest obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m i gdzie, dzięki grze świateł w łatwy sposób można przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc.

Po wielu atrakcjach, ciepłym obiedzie, bogatsi o nowe doświadczenia, wróciliśmy bezpiecznie do domów.