Strona głównaArchiwum 2018/2019Warsztaty pszczelarskie

wielkanoc

Zachęcamy do wpłat na Radę Rodziców. Przypominamy, że roczna kwota składki wynosi 50zł na pierwsze dziecko i 20zł na drugie dziecko. Rachunek bankowy, na który można dokonywać wpłat: 91 1240 5657 1111 0010 9385 4660 (Bank Pekao S.A.). W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.


Szanowni Państwo

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym na rok szkolny 2024/2025 odbywać się będzie w następujących terminach:

- oddział przedszkolny od 1 marca 2024 r. do 29 marca 2024 r. (pięciolatki i sześciolatki, roczniki 2018 i 2019)

- klasa pierwsza od 1 marca 2024 r. do 29 marca 2024 r. (dzieci siedmioletnie – rocznik 2017)

Zasady rekrutacji, wzory dokumentów – zgłoszeń (dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły tj. w miejscowościach: Brwilno, Maszewo, Maszewo Duże, Mańkowo i Nowa Biała) oraz wniosków (dla dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły) są dostępne na stronie internetowej szkoły www.spmd.edu.pl w zakładce REKRUTACJA.

Wypełnione i podpisane przez obojga rodziców dokumenty należy składać do skrzynki podawczej znajdującej się po prawej stronie w wejściu głównym do szkoły.

Prosimy także o zgłaszanie dzieci, które od września będą chciały pobierać naukę w naszej szkole i będą się przenosiły z innej szkoły.

Jednocześnie przypominamy o obowiązku rodziców informowania, w terminie do 30 września każdego roku, dyrektora szkoły, w obwodzie której dziecko mieszka, o miejscu realizacji obowiązku szkolnego.

11 marca 2024 r. serdecznie zapraszamy na dzień otwarty od godz. 17.00

 

Warsztaty pszczelarskie

miniSkąd się bierze miód? Dzieci z naszego przedszkola już wiedzą! Dnia 10 maja odbyło się spotkanie z pszczelarzami, którzy przybyli do nas w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, w specjalnym szklanym ulu.

W trakcie spotkania szukaliśmy odpowiedzi na pytania: „Gdzie występują pszczoły?”, „Co zbierają?”, „Co wytwarzają?”, „Czy powinniśmy bać się pszczół?”, „Jakie korzyści mamy z ich hodowli?”. Dowiedzieliśmy się, że w ulu mieszkają robotnice, trutnie i królowa .Ciekawe ilustracje oraz plastry miodu, ul, wirówkę, pyłek kwiatowy, wosk pszczeli i strój pszczelarza – to wszystko dzieci mogły zobaczyć, dotknąć, przymierzyć w trakcie spotkania.

W trakcie warsztatów każde dziecko wykonało z pszczelego wosku własną świecę. Dowiedzieliśmy się również, że nie zawsze pszczoły były hodowane przez człowieka i mieszkały w ulach. Kiedyś pszczoły żyły w lesie i swoje roje zakładały w dziuplach drzew, czyli barciach. Natomiast zbieraniem miodu nie zajmowali się pszczelarze tylko bartnicy.

Spotkania takie to wspaniałe sytuacje, w których dzieci gromadzą doświadczenia, budują swoją wiedzę bezpośrednio od osób , które znają i kochają pszczoły. Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi. Dziękujemy za odwiedziny wolontariuszom z Fundacji „Orlen – Dar Serca”. Jednocześnie prosimy wszystkich o sadzenie kwiatów, krzewów i drzew kwitnących, aby wspierać nasze pszczółki w ich ciężkiej pracy.

gminabip  men     kur 

efs 

mdjo

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine