Strona głównaAktualnościWarsztaty pszczelarskie

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca 2019 r. (środa) i będzie przebiegała następująco:

- godz. 8.30 – uczniowie klas 1 - 3  spotykają się z wychowawcami przy klasach i przechodzą na halę sportową,

- godz. 10.00 – uczniowie klas 4 – 8 i gimnazjum spotykają się z wychowawcami przy klasach i przechodzą na halę sportową.

Warsztaty pszczelarskie

miniSkąd się bierze miód? Dzieci z naszego przedszkola już wiedzą! Dnia 10 maja odbyło się spotkanie z pszczelarzami, którzy przybyli do nas w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, w specjalnym szklanym ulu.

W trakcie spotkania szukaliśmy odpowiedzi na pytania: „Gdzie występują pszczoły?”, „Co zbierają?”, „Co wytwarzają?”, „Czy powinniśmy bać się pszczół?”, „Jakie korzyści mamy z ich hodowli?”. Dowiedzieliśmy się, że w ulu mieszkają robotnice, trutnie i królowa .Ciekawe ilustracje oraz plastry miodu, ul, wirówkę, pyłek kwiatowy, wosk pszczeli i strój pszczelarza – to wszystko dzieci mogły zobaczyć, dotknąć, przymierzyć w trakcie spotkania.

W trakcie warsztatów każde dziecko wykonało z pszczelego wosku własną świecę. Dowiedzieliśmy się również, że nie zawsze pszczoły były hodowane przez człowieka i mieszkały w ulach. Kiedyś pszczoły żyły w lesie i swoje roje zakładały w dziuplach drzew, czyli barciach. Natomiast zbieraniem miodu nie zajmowali się pszczelarze tylko bartnicy.

Spotkania takie to wspaniałe sytuacje, w których dzieci gromadzą doświadczenia, budują swoją wiedzę bezpośrednio od osób , które znają i kochają pszczoły. Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi. Dziękujemy za odwiedziny wolontariuszom z Fundacji „Orlen – Dar Serca”. Jednocześnie prosimy wszystkich o sadzenie kwiatów, krzewów i drzew kwitnących, aby wspierać nasze pszczółki w ich ciężkiej pracy.