Informujemy, że zebrania z rodzicami odbędą w czwartek 12 września 2019 o godz. 17.00 - kl. 0-3, godz. 16.30 - kl. 4-8. Zapraszamy!

Strona głównaAktualnościWarsztaty pszczelarskie

Warsztaty pszczelarskie

miniSkąd się bierze miód? Dzieci z naszego przedszkola już wiedzą! Dnia 10 maja odbyło się spotkanie z pszczelarzami, którzy przybyli do nas w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, w specjalnym szklanym ulu.

W trakcie spotkania szukaliśmy odpowiedzi na pytania: „Gdzie występują pszczoły?”, „Co zbierają?”, „Co wytwarzają?”, „Czy powinniśmy bać się pszczół?”, „Jakie korzyści mamy z ich hodowli?”. Dowiedzieliśmy się, że w ulu mieszkają robotnice, trutnie i królowa .Ciekawe ilustracje oraz plastry miodu, ul, wirówkę, pyłek kwiatowy, wosk pszczeli i strój pszczelarza – to wszystko dzieci mogły zobaczyć, dotknąć, przymierzyć w trakcie spotkania.

W trakcie warsztatów każde dziecko wykonało z pszczelego wosku własną świecę. Dowiedzieliśmy się również, że nie zawsze pszczoły były hodowane przez człowieka i mieszkały w ulach. Kiedyś pszczoły żyły w lesie i swoje roje zakładały w dziuplach drzew, czyli barciach. Natomiast zbieraniem miodu nie zajmowali się pszczelarze tylko bartnicy.

Spotkania takie to wspaniałe sytuacje, w których dzieci gromadzą doświadczenia, budują swoją wiedzę bezpośrednio od osób , które znają i kochają pszczoły. Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi. Dziękujemy za odwiedziny wolontariuszom z Fundacji „Orlen – Dar Serca”. Jednocześnie prosimy wszystkich o sadzenie kwiatów, krzewów i drzew kwitnących, aby wspierać nasze pszczółki w ich ciężkiej pracy.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine