Strona głównaAktualnościLaureaci XI edycji Konkursu Pięknego Czytania

W okresie wakacji sekretariat przyjmuje interesantów

w godzinach 8.00 – 14.00.

Zebranie dla rodziców uczniów przyszłorocznych klas 1

(rok szkolny 2019/2020) odbędzie się 28 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00

Laureaci XI edycji Konkursu Pięknego Czytania

miniW dniach 25 - 26 kwietnia 2019 r. nasi uczniowie pod opieką p. Renaty Szulborskiej wzięli udział w XI edycji “Konkursu Pięknego Czytania”, odbywającym się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika. Do udziału w konkursie zaprosiła nas Biblioteka Pedagogiczna w Płocku - główny organizator, a także współorganizatorzy - Filia nr 3 Książnicy Płockiej oraz Zespół Szkół Nr 3 w Płocku. Patronat medialny nad tegoroczną edycją objęli: Tygodnik Płocki, Petronews Płock, Radio RPL FM i PTV: Płocka Telewizja.

W tym roku wystartowaliśmy w kategoriach:

Klasy I – III Remigiusz Leszczyński - kl. I,

Klasy IV- VI Karol Kozłowski , Adam Ruszkowski – kl. IV.

W ramach konkursowej prezentacji uczestnik był zobowiązany do przeczytania wylosowanego przez siebie fragmentu tekstu. Ocenie podlegały: technika czytania (płynność, poprawność artykulacji głosek, dykcja i tempo czytania) oraz sposób interpretacji poprzez wykorzystanie środków artystycznego wyrazu (takich jak: pauzowanie, tempo jako środek ekspresji, modulacja głosu i jego natężenie), a także ogólne walory estetyczne wykonania. Członkowie komisji dużą uwagę przywiązywali także do emocji przekazywanych podczas czytania fragmentów tekstów literackich.

Uczniowie losowali swój numerek, a następnie podchodzili do stolika i otrzymywali fragment ciekawej książki. Przez minutę zapoznawali się z nim, a przez kolejne dwie minuty głośno go czytali.

Nasi uczniowie bardzo dobrze się zaprezentowali. Remigiusz Leszczyński , uczeń klasy pierwszej zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast uczeń klasy czwartej - Karol Kozłowski zajął III miejsce w kategorii klas IV- VI. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Nagrodę specjalną przyznało Radio RPL FM. Nasi laureaci zostali zaproszeni wraz ze swoimi klasami na wycieczkę do studia, w którym poznają tajniki pracy radiowców, a dodatkowo wystąpią na antenie radia, wcielając się w rolę dziennikarzy radiowych.

Gratulujemy wszystkim naszym uczestnikom pięknej prezentacji tekstów!