Strona głównaAktualnościLaureaci XI edycji Konkursu Pięknego Czytania

W okresie wakacji sekretariat przyjmuje interesantów

w godzinach 8.00 – 14.00.

Zebranie dla rodziców uczniów przyszłorocznych klas 1

(rok szkolny 2019/2020) odbędzie się 28 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00

Laureaci XI edycji Konkursu Pięknego Czytania

miniW dniach 25 - 26 kwietnia 2019 r. nasi uczniowie pod opieką p. Renaty Szulborskiej wzięli udział w XI edycji “Konkursu Pięknego Czytania”, odbywającym się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika. Do udziału w konkursie zaprosiła nas Biblioteka Pedagogiczna w Płocku - główny organizator, a także współorganizatorzy - Filia nr 3 Książnicy Płockiej oraz Zespół Szkół Nr 3 w Płocku. Patronat medialny nad tegoroczną edycją objęli: Tygodnik Płocki, Petronews Płock, Radio RPL FM i PTV: Płocka Telewizja.

W tym roku wystartowaliśmy w kategoriach:

Klasy I – III Remigiusz Leszczyński - kl. I,

Klasy IV- VI Karol Kozłowski , Adam Ruszkowski – kl. IV.

W ramach konkursowej prezentacji uczestnik był zobowiązany do przeczytania wylosowanego przez siebie fragmentu tekstu. Ocenie podlegały: technika czytania (płynność, poprawność artykulacji głosek, dykcja i tempo czytania) oraz sposób interpretacji poprzez wykorzystanie środków artystycznego wyrazu (takich jak: pauzowanie, tempo jako środek ekspresji, modulacja głosu i jego natężenie), a także ogólne walory estetyczne wykonania. Członkowie komisji dużą uwagę przywiązywali także do emocji przekazywanych podczas czytania fragmentów tekstów literackich.

Uczniowie losowali swój numerek, a następnie podchodzili do stolika i otrzymywali fragment ciekawej książki. Przez minutę zapoznawali się z nim, a przez kolejne dwie minuty głośno go czytali.

Nasi uczniowie bardzo dobrze się zaprezentowali. Remigiusz Leszczyński , uczeń klasy pierwszej zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast uczeń klasy czwartej - Karol Kozłowski zajął III miejsce w kategorii klas IV- VI. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Nagrodę specjalną przyznało Radio RPL FM. Nasi laureaci zostali zaproszeni wraz ze swoimi klasami na wycieczkę do studia, w którym poznają tajniki pracy radiowców, a dodatkowo wystąpią na antenie radia, wcielając się w rolę dziennikarzy radiowych.

Gratulujemy wszystkim naszym uczestnikom pięknej prezentacji tekstów!

 

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine