Strona głównaAktualnościKonkurs logopedyczny

W okresie wakacji sekretariat przyjmuje interesantów

w godzinach 8.00 – 14.00.

Zebranie dla rodziców uczniów przyszłorocznych klas 1

(rok szkolny 2019/2020) odbędzie się 28 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00

Konkurs logopedyczny

miniEuropejski Dzień Logopedy przypada na 6 marca, obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Święto ma na celu zachęcenie rodziców, by nie zwlekali z konsultacją u specjalisty dziecka, które ma problem z mówieniem. W Polsce z tej okazji organizowany jest Dzień Bezpłatnej Diagnozy Logopedycznej. Logopedia to nauka o kształtowaniu prawidłowej mowy, usuwaniu wad wymowy oraz nauczaniu mowy w przypadku jej braku lub utraty.

Przedmiotem logopedii jest mowa we wszystkich jej aspektach: embriologicznym, patologicznym, społecznym i artystycznym. Do specjalizacji logopedycznych można zaliczyć:

• Logopedię ogólną,
• Neurologopedię,
• Surdologopedię,
• Oligofrenologopedię,
• Balbutologopedię,
• Logopedię artystyczną.

Logopeda to osoba zajmująca się badaniami w zakresie diagnozy, stanu rozwoju mowy i terapii zaburzeń komunikacji człowieka na różnych etapach rozwoju. Logopedzi ze względu na specyfikę wykonywanego zawodu często współpracują z wieloma specjalistami m.in. psychologami, pedagogami, fizjoterapeutami, neurologami, laryngologami, foniatrami, audiologami, pediatrami, ortodontami czy okulistami, by w pełni zadbać o prawidłowy rozwój dziecka. Prawidłowa wymowa ma wpływ m. in. na pisanie, czytanie, rozumienie tekstu, ogólną komunikację z innymi. Zachęcamy dzieci do systematycznych ćwiczeń z rodzicami, bo im więcej pracy w domu, tym szybsze i lepsze efekty. Dzięki codziennym kilkuminutowym ćwiczeniom w domu skróci się czas uczęszczania na terapię logopedyczną.

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy zorganizowany został konkurs dla uczniów, którzy uczęszczają na terapię logopedyczną. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe (kl. 0-I, II-IV). Zadaniem uczestników konkursu było wymyślenie rymowanki z trudnymi głoskami, które najczęściej uczniowie ćwiczą na zajęciach oraz zilustrowanie jej. Konkurs zorganizowany został przez logopedów szkolnych: p. Agatę Barcińską oraz p. Elżbietę Robakiewicz. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów. Poniżej lista zwycięzców:

Kategoria klas 0-I:

I miejsce – Szymon Zamachowski kl. 0a
II miejsce – Kamil Krukowski kl. I c
III miejsce – Judyta Truszkowska kl. I c
Wyróżnienie – Amalia Maciakiewicz kl. I a

Kategoria klas II-IV: I miejsce – Mikołaj Ważeński kl. II b
II miejsce – Aleksandra Adamkowska kl. II b
III miejsce – Natalia Wiśniewska kl. II b
Wyróżnienie – Nadia Marciniak kl. II b

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine