Strona głównaAktualnościMagiczny Świat Poezji

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 23.2019 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 1 kwietnia 2019 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Magdalena Łabędzka. Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez e-mail: iod@starabiala.pl

Magiczny Świat Poezji

20190401 114356Za nami kolejna – już czwarta – edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Magiczny Świat Poezji”. Jak co roku konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci z klas 1-3.

W dniu 1 kwietnia 2019 roku Jury w składzie: p. Monika Prusaczyk, p. Elżbieta Robakiewicz, p. Agata Barcińska miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy przepięknie wygłosili przygotowane utwory.

A oto zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu:

I miejsce: Sandra Machała, kl. III b, wiersz ”Sum” J. Brzechwa
II miejsce: Adam Łabiszewski, kl. III b, wiersz „Żyrafa u fotografa” L. J. Kern
III miejsce: Antonina Kiciak, II a, wiersz „Samochwała” J. Brzechwa.

Jury zdecydowało również o przyznaniu czterech wyróżnień:

I wyróżnienie: Mateusz Rawa, kl. II b, wiersz „Bałagan” H. Niewiadomska
II wyróżnienie: Wiktoria Bornińska, kl. I b, wiersz „Kurcze blade” W. Chotomska
III wyróżnienie: Szymon Zarzycki, kl. I a, wiersz „Kwoka” J. Brzechwa
IV wyróżnienie: Eryk Mrozowski, kl. I c, wiersz „Daktyle” D. Wawiłow.

Po przeprowadzeniu eliminacji i wytypowaniu zwycięzców odbyła się część pokazowa konkursu, dla wszystkich uczniów i nauczycieli, podczas, której wręczono dyplomy za udział w konkursie oraz dyplomy dla zwycięzców. Sześcioro zwycięzców będzie reprezentowało naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Starych Proboszczewicach. Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!