Strona głównaAktualnościNieco poezji patriotycznej w Bibliotece Pedagogicznej

wielkanoc1

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 23.2019 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 1 kwietnia 2019 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Magdalena Łabędzka. Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez e-mail: iod@starabiala.pl

Nieco poezji patriotycznej w Bibliotece Pedagogicznej

mini25 marca 2019r. klasa 7b, wraz z opiekunami – p. Renatą Szulborską i p. Arturem Szymańskim, skorzystała z zaproszenia Biblioteki Pedagogicznej w Płocku na Światowy Dzień Poezji (obchodzony 21 marca). Założeniami programowymi wycieczki były m. in.: wzbogacenie wiedzy uczniów o Juliuszu Słowackim oraz kształtowanie postawy patriotycznej.

Uczniowie obejrzeli interesującą wystawę „Polska poezja patriotyczna” , przybliżającej im ważne dla każdego Polaka utwory polskich pisarzy. Następnie wzięli udział w lekcji, poświęconej twórczości Juliusza Słowackiego. Podczas zajęć , prowadzonych przez p. Monikę Cejmer, analizowali wiersz „Hymn” (Smutno mi Boże…).

Z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w lekcji mającej także ścisły związek ze 100 – leciem Odzyskania Niepodległości przez Polskę.