Strona głównaAktualnościNieco poezji patriotycznej w Bibliotece Pedagogicznej

W okresie wakacji sekretariat przyjmuje interesantów

w godzinach 8.00 – 14.00.

Zebranie dla rodziców uczniów przyszłorocznych klas 1

(rok szkolny 2019/2020) odbędzie się 28 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00

Informujemy, że stypendia będzie można odbierać w dniach 01.07.2019-08.07.2019 w sekretariacie szkoły. Można również pobrać upoważnienie dla dziecka do samodzielnego odbioru stypendium.

Nieco poezji patriotycznej w Bibliotece Pedagogicznej

mini25 marca 2019r. klasa 7b, wraz z opiekunami – p. Renatą Szulborską i p. Arturem Szymańskim, skorzystała z zaproszenia Biblioteki Pedagogicznej w Płocku na Światowy Dzień Poezji (obchodzony 21 marca). Założeniami programowymi wycieczki były m. in.: wzbogacenie wiedzy uczniów o Juliuszu Słowackim oraz kształtowanie postawy patriotycznej.

Uczniowie obejrzeli interesującą wystawę „Polska poezja patriotyczna” , przybliżającej im ważne dla każdego Polaka utwory polskich pisarzy. Następnie wzięli udział w lekcji, poświęconej twórczości Juliusza Słowackiego. Podczas zajęć , prowadzonych przez p. Monikę Cejmer, analizowali wiersz „Hymn” (Smutno mi Boże…).

Z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w lekcji mającej także ścisły związek ze 100 – leciem Odzyskania Niepodległości przez Polskę.