Strona głównaAktualnościKonkurs ortograficzny "Zostań Mistrzem Ortografii"

W okresie wakacji sekretariat przyjmuje interesantów

w godzinach 8.00 – 14.00.

Zebranie dla rodziców uczniów przyszłorocznych klas 1

(rok szkolny 2019/2020) odbędzie się 28 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00

Informujemy, że stypendia będzie można odbierać w dniach 01.07.2019-08.07.2019 w sekretariacie szkoły. Można również pobrać upoważnienie dla dziecka do samodzielnego odbioru stypendium.

Konkurs ortograficzny "Zostań Mistrzem Ortografii"

miniZ okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, w czwartek 22 lutego 2019r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny „Zostań mistrzem ortografii” w dwóch kategoriach: dla uczniów klas IV-VI oraz VII-VIII i gimnazjum.

Zadaniem uczniów było napisanie jednego dyktanda: „Tajemnicza skrzynia” i „Opis maskotki”. Z błędami ortograficznymi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, jednak trudnościami dla nich były: przecinki, cudzysłowy, wielkie litery. W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Pięć uczennic zajęło I miejsca z uwagi na taką samą ilość popełnionych błędów w dyktandach. Konkurs zorganizowały nauczycielki języka polskiego p. Wiesława Zaborowska, p. Joanna Trzcińska wraz z logopedą szkolnym p. Elżbietą Robakiewicz. Poniżej laureaci konkursu:

I miejsca w klasach 4-6:

Maria Nowak kl. IV b
Barbara Grabowska kl. VI b
Oliwia Kalinowska kl. VI c

I miejsca w klasach 7-8:

Maja Wierzbicka kl. VII a
Nina Jędrzejewska kl. VIII a

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!