Strona głównaAktualnościKonkurs ortograficzny "Zostań Mistrzem Ortografii"

wielkanoc1


 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 23.2019 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 1 kwietnia 2019 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Magdalena Łabędzka. Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez e-mail: iod@starabiala.pl


Przypominamy o wysokości wpłat na Radę Rodziców. Wpłata za pierwsze dziecko wynosi 40 zł, za drugie 20zł. 

Konkurs ortograficzny "Zostań Mistrzem Ortografii"

miniZ okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, w czwartek 22 lutego 2019r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny „Zostań mistrzem ortografii” w dwóch kategoriach: dla uczniów klas IV-VI oraz VII-VIII i gimnazjum.

Zadaniem uczniów było napisanie jednego dyktanda: „Tajemnicza skrzynia” i „Opis maskotki”. Z błędami ortograficznymi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, jednak trudnościami dla nich były: przecinki, cudzysłowy, wielkie litery. W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Pięć uczennic zajęło I miejsca z uwagi na taką samą ilość popełnionych błędów w dyktandach. Konkurs zorganizowały nauczycielki języka polskiego p. Wiesława Zaborowska, p. Joanna Trzcińska wraz z logopedą szkolnym p. Elżbietą Robakiewicz. Poniżej laureaci konkursu:

I miejsca w klasach 4-6:

Maria Nowak kl. IV b
Barbara Grabowska kl. VI b
Oliwia Kalinowska kl. VI c

I miejsca w klasach 7-8:

Maja Wierzbicka kl. VII a
Nina Jędrzejewska kl. VIII a

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine