Strona głównaAktualnościKonkurs ortograficzny "Zostań Mistrzem Ortografii"

wielkanoc1

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 23.2019 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 1 kwietnia 2019 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Magdalena Łabędzka. Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez e-mail: iod@starabiala.pl

Konkurs ortograficzny "Zostań Mistrzem Ortografii"

miniZ okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, w czwartek 22 lutego 2019r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny „Zostań mistrzem ortografii” w dwóch kategoriach: dla uczniów klas IV-VI oraz VII-VIII i gimnazjum.

Zadaniem uczniów było napisanie jednego dyktanda: „Tajemnicza skrzynia” i „Opis maskotki”. Z błędami ortograficznymi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, jednak trudnościami dla nich były: przecinki, cudzysłowy, wielkie litery. W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Pięć uczennic zajęło I miejsca z uwagi na taką samą ilość popełnionych błędów w dyktandach. Konkurs zorganizowały nauczycielki języka polskiego p. Wiesława Zaborowska, p. Joanna Trzcińska wraz z logopedą szkolnym p. Elżbietą Robakiewicz. Poniżej laureaci konkursu:

I miejsca w klasach 4-6:

Maria Nowak kl. IV b
Barbara Grabowska kl. VI b
Oliwia Kalinowska kl. VI c

I miejsca w klasach 7-8:

Maja Wierzbicka kl. VII a
Nina Jędrzejewska kl. VIII a

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!