Strona głównaAktualnościIII miejsce Szkoły Podstawowej im. S.W. Reymonta w Maszewie Dużym w XXXVI Rajdzie Ekologicznym "Powitanie wiosny"

wielkanoc1

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 23.2019 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 1 kwietnia 2019 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Magdalena Łabędzka. Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez e-mail: iod@starabiala.pl

miniW sobotę 23.03.2018 członkowie i sympatycy szkolnego koła geograficzno-turystycznego wzięli udział w XXXVI Rajdzie Ekologicznym "Powitanie wiosny" zorganizowanym przez Oddział Miejski PTTK i SKTK-Globtroters przy III LO im M. Dąbrowskiej w Płocku.

Dzieci i młodzież z opiekunami ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych stawili się na starcie rajdu przed stadionem Wisły Płock przy ul. Lukasiewicza 34 o godz. 10.30 i wyruszyli na krótką 5-cio kilimetrową wędrówkę, pod opieką przewodnika PTTK. Trasę rajdu poprowadzono na terenie miasta Płocka - wzdłuż doliny Brzeźnicy i Zalewu Sobótka. Uczestnicy rajdu dzięki sprzyjającym warunkom meteorologicznym (15-to stopniowa temperatura, delikatny wiatr, duże nasłonecznienie) po blisko dwugodzinnej wędrówce o godz. 12.20 zameldowali się na mecie rajdu - III LO im. M. Dąbrowskiej przy ulicy Łukasiewicza. Organizatorzy przygotowali dla uczestników posiłek turystyczny i nagrodzili wszystkie uczestniczące w rajdzie drużyny.

Tym razem naszą szkołę reprezentowała skromna, ale elitarna i zaprawiona w turystycznych zmaganiach ekipa z klas III gimnazjum: Mateusz Borowski (IIIa), Antoni Sobolewski (IIIb), Dawid Głowacki (IIIb) i opiekun - p. Jacek Załęski.

Po raz kolejny w bieżącym roku szkolnym stanęliśmy na podium i wywalczyliśmy puchar oraz dyplom okolicznościowy, a dodatkowo otrzymaliśmy album "Mazowsze - ekonomia i gospodarka" za bezbłędne rozwiązanie testu wiedzowego o tematyce przyrodniczej.