Strona głównaAktualnościKlasy drugie w Warszawie

W okresie wakacji sekretariat przyjmuje interesantów

w godzinach 8.00 – 14.00.

Zebranie dla rodziców uczniów przyszłorocznych klas 1

(rok szkolny 2019/2020) odbędzie się 28 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00


Informujemy, że stypendia będzie można odbierać w dniach 01.07.2019-08.07.2019 w sekretariacie szkoły. Można również pobrać upoważnienie dla dziecka do samodzielnego odbioru stypendium.

Klasy drugie w Warszawie

miniW dniu 25 marca 2019r. dzieci z klasy 2 A i 2 B wyjechały wraz z nauczycielkami: p. K. Kucicką, p. B. Rękawek oraz p. A. Borkowską i p. A. Mikołajewską do Warszawy.

W Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie mieli możliwość przeżycia wspaniałej lekcji muzealnej nt.: „Kim byli Powstańcy?”. Na zajęciach dzieci poznały podstawowe fakty dotyczące okresu okupacji i Powstania Warszawskiego. Poprzez rozmowę oraz rozwiązywanie łamigłówek i zadań szukali odpowiedzi na pytania: kim byli Powstańcy, jakimi umiejętnościami musieli się wykazywać i jakich zasad przestrzegać. Na ekspozycji muzealnej przyjrzeli się ekwipunkowi i ubiorom Powstańców, zastanawiali się nad ich różnorodnymi zadaniami i poznali elementy codziennego życia żołnierzy.

Kolejnym punktem wycieczki programu była wizyta w Stacji Muzeum, która gromadzi zabytki techniki kolejowej, takie jak: tabor kolejowy, elementy infrastruktury kolejowej, a także pamiątki związane z historią kolejnictwa w Polsce, m.in. mapy, modele i makiety kolejowe, sztandary stowarzyszeń pracowników kolejowych z okresu międzywojennego. Podziwialiśmy także zegary i zegarki oraz lampy, telefony, mundury kolejowe, dokumenty i fotografie. Stacja prowadzi bogatą działalność wystawienniczą, edukacyjną i naukową.

Po zjedzeniu pysznego obiadu udaliśmy się w drogę powrotną do Maszewa Dużego. Szczęśliwi i bardzo zadowoleni z wycieczki wraz z rodzicami wróciliśmy do domu.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine