Strona głównaAktualnościKlasy drugie w Warszawie

wielkanoc1

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 23.2019 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 1 kwietnia 2019 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Magdalena Łabędzka. Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez e-mail: iod@starabiala.pl

Klasy drugie w Warszawie

miniW dniu 25 marca 2019r. dzieci z klasy 2 A i 2 B wyjechały wraz z nauczycielkami: p. K. Kucicką, p. B. Rękawek oraz p. A. Borkowską i p. A. Mikołajewską do Warszawy.

W Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie mieli możliwość przeżycia wspaniałej lekcji muzealnej nt.: „Kim byli Powstańcy?”. Na zajęciach dzieci poznały podstawowe fakty dotyczące okresu okupacji i Powstania Warszawskiego. Poprzez rozmowę oraz rozwiązywanie łamigłówek i zadań szukali odpowiedzi na pytania: kim byli Powstańcy, jakimi umiejętnościami musieli się wykazywać i jakich zasad przestrzegać. Na ekspozycji muzealnej przyjrzeli się ekwipunkowi i ubiorom Powstańców, zastanawiali się nad ich różnorodnymi zadaniami i poznali elementy codziennego życia żołnierzy.

Kolejnym punktem wycieczki programu była wizyta w Stacji Muzeum, która gromadzi zabytki techniki kolejowej, takie jak: tabor kolejowy, elementy infrastruktury kolejowej, a także pamiątki związane z historią kolejnictwa w Polsce, m.in. mapy, modele i makiety kolejowe, sztandary stowarzyszeń pracowników kolejowych z okresu międzywojennego. Podziwialiśmy także zegary i zegarki oraz lampy, telefony, mundury kolejowe, dokumenty i fotografie. Stacja prowadzi bogatą działalność wystawienniczą, edukacyjną i naukową.

Po zjedzeniu pysznego obiadu udaliśmy się w drogę powrotną do Maszewa Dużego. Szczęśliwi i bardzo zadowoleni z wycieczki wraz z rodzicami wróciliśmy do domu.