Strona głównaAktualnościKlasy drugie w Warszawie

wielkanoc1


 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 23.2019 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 1 kwietnia 2019 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Magdalena Łabędzka. Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez e-mail: iod@starabiala.pl


Przypominamy o wysokości wpłat na Radę Rodziców. Wpłata za pierwsze dziecko wynosi 40 zł, za drugie 20zł. 

Klasy drugie w Warszawie

miniW dniu 25 marca 2019r. dzieci z klasy 2 A i 2 B wyjechały wraz z nauczycielkami: p. K. Kucicką, p. B. Rękawek oraz p. A. Borkowską i p. A. Mikołajewską do Warszawy.

W Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie mieli możliwość przeżycia wspaniałej lekcji muzealnej nt.: „Kim byli Powstańcy?”. Na zajęciach dzieci poznały podstawowe fakty dotyczące okresu okupacji i Powstania Warszawskiego. Poprzez rozmowę oraz rozwiązywanie łamigłówek i zadań szukali odpowiedzi na pytania: kim byli Powstańcy, jakimi umiejętnościami musieli się wykazywać i jakich zasad przestrzegać. Na ekspozycji muzealnej przyjrzeli się ekwipunkowi i ubiorom Powstańców, zastanawiali się nad ich różnorodnymi zadaniami i poznali elementy codziennego życia żołnierzy.

Kolejnym punktem wycieczki programu była wizyta w Stacji Muzeum, która gromadzi zabytki techniki kolejowej, takie jak: tabor kolejowy, elementy infrastruktury kolejowej, a także pamiątki związane z historią kolejnictwa w Polsce, m.in. mapy, modele i makiety kolejowe, sztandary stowarzyszeń pracowników kolejowych z okresu międzywojennego. Podziwialiśmy także zegary i zegarki oraz lampy, telefony, mundury kolejowe, dokumenty i fotografie. Stacja prowadzi bogatą działalność wystawienniczą, edukacyjną i naukową.

Po zjedzeniu pysznego obiadu udaliśmy się w drogę powrotną do Maszewa Dużego. Szczęśliwi i bardzo zadowoleni z wycieczki wraz z rodzicami wróciliśmy do domu.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine