Strona głównaAktualnościKlasy drugie w Warszawie

W okresie wakacji sekretariat przyjmuje interesantów

w godzinach 8.00 – 14.00.

Zebranie dla rodziców uczniów przyszłorocznych klas 1

(rok szkolny 2019/2020) odbędzie się 28 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00

Informujemy, że stypendia będzie można odbierać w dniach 01.07.2019-08.07.2019 w sekretariacie szkoły. Można również pobrać upoważnienie dla dziecka do samodzielnego odbioru stypendium.

Klasy drugie w Warszawie

miniW dniu 25 marca 2019r. dzieci z klasy 2 A i 2 B wyjechały wraz z nauczycielkami: p. K. Kucicką, p. B. Rękawek oraz p. A. Borkowską i p. A. Mikołajewską do Warszawy.

W Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie mieli możliwość przeżycia wspaniałej lekcji muzealnej nt.: „Kim byli Powstańcy?”. Na zajęciach dzieci poznały podstawowe fakty dotyczące okresu okupacji i Powstania Warszawskiego. Poprzez rozmowę oraz rozwiązywanie łamigłówek i zadań szukali odpowiedzi na pytania: kim byli Powstańcy, jakimi umiejętnościami musieli się wykazywać i jakich zasad przestrzegać. Na ekspozycji muzealnej przyjrzeli się ekwipunkowi i ubiorom Powstańców, zastanawiali się nad ich różnorodnymi zadaniami i poznali elementy codziennego życia żołnierzy.

Kolejnym punktem wycieczki programu była wizyta w Stacji Muzeum, która gromadzi zabytki techniki kolejowej, takie jak: tabor kolejowy, elementy infrastruktury kolejowej, a także pamiątki związane z historią kolejnictwa w Polsce, m.in. mapy, modele i makiety kolejowe, sztandary stowarzyszeń pracowników kolejowych z okresu międzywojennego. Podziwialiśmy także zegary i zegarki oraz lampy, telefony, mundury kolejowe, dokumenty i fotografie. Stacja prowadzi bogatą działalność wystawienniczą, edukacyjną i naukową.

Po zjedzeniu pysznego obiadu udaliśmy się w drogę powrotną do Maszewa Dużego. Szczęśliwi i bardzo zadowoleni z wycieczki wraz z rodzicami wróciliśmy do domu.