Strona głównaAktualnościPowitanie wiosny

W okresie wakacji sekretariat przyjmuje interesantów

w godzinach 8.00 – 14.00.

Zebranie dla rodziców uczniów przyszłorocznych klas 1

(rok szkolny 2019/2020) odbędzie się 28 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00


Informujemy, że stypendia będzie można odbierać w dniach 01.07.2019-08.07.2019 w sekretariacie szkoły. Można również pobrać upoważnienie dla dziecka do samodzielnego odbioru stypendium.

Powitanie wiosny

mini21 marca 2019 r. dzieci z klas 0–III pożegnały zimę i powitały wiosnę. Zebrały się licznie na sali gimnastycznej wypełnionej wiosennymi kolorami: zielonym, czerwonym, żółtym, różowym, niebieskim oraz fioletowym. Zarówno stroje, jak i dekoracja sali (w której wykonaniu pomagała p. Aneta Bielska) wprowadziła wszystkich zebranych w wiosenny nastrój.

Pani Małgorzata Matyaszek powitała wszystkie dzieci, które udekorowały swoje ubrania lub głowy kotylionami: kwiatkami (tulipanami, krokusami, żonkilami), żabkami, pszczółkami, motylkami, biedronkami i koniczynkami. Opowiedziała o tradycjach, zwyczajach i obrzędach ludowych związanych z powitaniem wiosny. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda marzanna – symbol złej zimy. Następnie nastąpił obrzęd pożegnania zimy, która już wszystkim obrzydła. Trzecioklasista z kukłą prowadził wszystkich zebranych wokół sali gimnastycznej, tworząc barwny korowód. Po chwili najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego wniosły kolorowy gaik - gałązkę sosnową ozdobioną kwiatami i bibułką – symbol wiosny. Barwny korowód znów podążał wokół sali, tym razem za gaikiem, aby powitać nadchodzącą wiosnę.

Po obrzędowym pożegnaniu zimy, rozpoczęły się wiosenne zadania dla dzieci. Pierwszym z nich było rozwiązywanie zagadek. Uczestnicy imprezy ustawili się wokół sali. W rytm muzyki krążył uśmiechnięty kwiatek. Dzieci przekazywały go sobie z rąk do rąk. Kto trzymał kwiatek w chwili, gdy ucichła muzyka, rozwiązywał zagadkę między innymi o wiośnie, tulipanie, bocianie, skowronku.

 Nadszedł wreszcie czas na zaprojektowanie stroju dla Pani Wiosny. Klasyzgromadziły materiały na suknię i nakrycie głowy. Zostały wykorzystane różne symbole wiosny: kwiaty, motylki, ptaki i inne. Dziewczynki przebrane za Panie Wiosny prezentowały się wspaniale. Wszystkie stroje były bardzo pomysłowe i piękne. Dzieci oceniły je gromkimi brawami. Każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoją Panią Wiosną.

Innym wiosennym akcentem były piosenki, które zaśpiewały poszczególne klasy. Nie zabrakło też konkurencji sportowych z elementami współzawodnictwa. Pani Maria Fortas przeprowadziła wiosenne konkursy: „Sadzenie kwiatków” i „Lot motylków na kwiatek”.

Impreza była bardzo udana. Po jej zakończeniu na niebie zaświeciło słońce. Mamy nadzieję, że zima już odeszła na dobre i nie wróci w najbliższym czasie, a jej miejsce zajmie piękna i ciepła wiosna, na którą przecież czekamy z niecierpliwością. Organizatorkami obchodów pierwszego dnia wiosny były nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej: p. Małgorzata Matyaszek i p. Maria Fortas.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine