W okresie wakacji sekretariat przyjmuje interesantów

w godzinach 8.00 – 14.00.

Zebranie dla rodziców uczniów przyszłorocznych klas 1

(rok szkolny 2019/2020) odbędzie się 28 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00

Informujemy, że stypendia będzie można odbierać w dniach 01.07.2019-08.07.2019 w sekretariacie szkoły. Można również pobrać upoważnienie dla dziecka do samodzielnego odbioru stypendium.

Dzień Otwarty

miniW czwartek 14 marca br. po raz kolejny odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty dla przedszkolaków i pierwszoklasistów oraz ich rodziców. Z okazji do zwiedzania naszej placówki skorzystało liczne grono gości.

Pierwszym punktem było spotkanie rodziców z Dyrekcją szkoły oraz nauczycielami klas zerowych, edukacji wczesnoszkolnej, logopedą i pedagogiem. Pani dyrektor Małgorzata Bartos – Piątkowska przedstawiła zasady funkcjonowania naszej szkoły oraz ofertę edukacyjną. Nasza placówka ma do zaoferowania wiele zajęć pozalekcyjnych (koła zainteresowań, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze i korekcyjno-kompensacyjne, rewalidacyjne, gimnastykę korekcyjną), opiekę psychologa, pedagoga, logopedy i pielęgniarki. Dzieci mogą korzystać z zajęć świetlicowych oraz ze stołówki szkolnej. Uczniowie klas pierwszych i drugich uczą się grać w szachy. Rodzice zostali poinformowani, że od roku szkolnego 2018/2019 klasy pierwsze pracują z wykorzystaniem elementów planu daltońskiego. Więcej informacji na ten temat udzieliła p. Aleksandra Brzozowska – nauczycielka klasy pierwszej. W następnym roku szkolnym elementy planu daltońskiego będą realizowane w klasie pierwszej i drugiej oraz w oddziale przedszkolnym.

Po zakończeniu spotkania na nowo wybudowanej hali sportowej przybyli goście zostali zaproszeni do zwiedzania naszej szkoły. Dzieci mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich:

- warsztatów plastycznych i językowych;
- gier i zabaw na magicznym dywanie;
- bajkowej podróży do krainy książek;
- wesołego muzykowania;
- kreatywnych zajęć z programowania;
- przygody z robotami;
- rozwiązywania łamigłówek na tablicy interaktywnej;
- twórczego konstruowania budowli z klocków;
- zajęć szachowych;
- twórczości plastycznej na monitorze dotykowym.

Przez dwie godziny dzieci świetnie bawiły się pod opieką nauczycieli naszej szkoły. Wszystkie wymienione zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych gości. Każdy przedszkolak i pierwszoklasista otrzymał kolorowankę i cukierki. Niektóre dzieci nie chciały opuszczać murów naszej szkoły, a inne wyrażały chęć podjęcia nauki już następnego dnia.

Podczas Dnia Otwartego rodzice mogli obejrzeć wystrój i wyposażenie sal lekcyjnych, biblioteki oraz zobaczyć stołówkę. Był też czas na indywidualne rozmowy z nauczycielami, pedagogiem i logopedą.