W okresie wakacji sekretariat przyjmuje interesantów

w godzinach 8.00 – 14.00.

Zebranie dla rodziców uczniów przyszłorocznych klas 1

(rok szkolny 2019/2020) odbędzie się 28 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00


Informujemy, że stypendia będzie można odbierać w dniach 01.07.2019-08.07.2019 w sekretariacie szkoły. Można również pobrać upoważnienie dla dziecka do samodzielnego odbioru stypendium.

Dzień Otwarty

miniW czwartek 14 marca br. po raz kolejny odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty dla przedszkolaków i pierwszoklasistów oraz ich rodziców. Z okazji do zwiedzania naszej placówki skorzystało liczne grono gości.

Pierwszym punktem było spotkanie rodziców z Dyrekcją szkoły oraz nauczycielami klas zerowych, edukacji wczesnoszkolnej, logopedą i pedagogiem. Pani dyrektor Małgorzata Bartos – Piątkowska przedstawiła zasady funkcjonowania naszej szkoły oraz ofertę edukacyjną. Nasza placówka ma do zaoferowania wiele zajęć pozalekcyjnych (koła zainteresowań, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze i korekcyjno-kompensacyjne, rewalidacyjne, gimnastykę korekcyjną), opiekę psychologa, pedagoga, logopedy i pielęgniarki. Dzieci mogą korzystać z zajęć świetlicowych oraz ze stołówki szkolnej. Uczniowie klas pierwszych i drugich uczą się grać w szachy. Rodzice zostali poinformowani, że od roku szkolnego 2018/2019 klasy pierwsze pracują z wykorzystaniem elementów planu daltońskiego. Więcej informacji na ten temat udzieliła p. Aleksandra Brzozowska – nauczycielka klasy pierwszej. W następnym roku szkolnym elementy planu daltońskiego będą realizowane w klasie pierwszej i drugiej oraz w oddziale przedszkolnym.

Po zakończeniu spotkania na nowo wybudowanej hali sportowej przybyli goście zostali zaproszeni do zwiedzania naszej szkoły. Dzieci mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich:

- warsztatów plastycznych i językowych;
- gier i zabaw na magicznym dywanie;
- bajkowej podróży do krainy książek;
- wesołego muzykowania;
- kreatywnych zajęć z programowania;
- przygody z robotami;
- rozwiązywania łamigłówek na tablicy interaktywnej;
- twórczego konstruowania budowli z klocków;
- zajęć szachowych;
- twórczości plastycznej na monitorze dotykowym.

Przez dwie godziny dzieci świetnie bawiły się pod opieką nauczycieli naszej szkoły. Wszystkie wymienione zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych gości. Każdy przedszkolak i pierwszoklasista otrzymał kolorowankę i cukierki. Niektóre dzieci nie chciały opuszczać murów naszej szkoły, a inne wyrażały chęć podjęcia nauki już następnego dnia.

Podczas Dnia Otwartego rodzice mogli obejrzeć wystrój i wyposażenie sal lekcyjnych, biblioteki oraz zobaczyć stołówkę. Był też czas na indywidualne rozmowy z nauczycielami, pedagogiem i logopedą.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine