Strona głównaAktualnościWarsztaty w Zakątku Odkrywców

W okresie wakacji sekretariat przyjmuje interesantów

w godzinach 8.00 – 14.00.

Zebranie dla rodziców uczniów przyszłorocznych klas 1

(rok szkolny 2019/2020) odbędzie się 28 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00

Informujemy, że stypendia będzie można odbierać w dniach 01.07.2019-08.07.2019 w sekretariacie szkoły. Można również pobrać upoważnienie dla dziecka do samodzielnego odbioru stypendium.

Warsztaty w Zakątku Odkrywców

mini6 marca 2019r. uczniowie klas trzecich pod opieką pań: Małgorzaty Matyaszek, Marii Fortas i Anety Mikołajewskiej pojechali do Zakątka Odkrywców w Stróżewku na warsztaty pt. „Optyka”. W tajemniczej atmosferze ciemności poznali zasady rządzące światłem i różne jego modyfikatory.

Podczas pracy z laserami i światłem białym dowiedzieli się, ile kolorów ma tęcza oraz czym różni się załamanie od rozczepienia. Wyobraźnię uczniów rozbudziło malowanie światłem. W końcowej części warsztatów każdy uczestnik zbudował swój własny kalejdoskop z przygotowanych elementów, który mógł zabrać do domu. Podczas pokazu trzecioklasiści mogli przekonać się jak silna może być wiązka widzialnego promieniowania elektromagnetycznego.

Warsztaty były bardzo ciekawe i podobały się uczniom. Z chęcią wybiorą się do Zakątka Odkrywców jeszcze raz!