Strona głównaAktualnościWarsztaty w Zakątku Odkrywców

wielkanoc1

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 23.2019 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 1 kwietnia 2019 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Magdalena Łabędzka. Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez e-mail: iod@starabiala.pl

Warsztaty w Zakątku Odkrywców

mini6 marca 2019r. uczniowie klas trzecich pod opieką pań: Małgorzaty Matyaszek, Marii Fortas i Anety Mikołajewskiej pojechali do Zakątka Odkrywców w Stróżewku na warsztaty pt. „Optyka”. W tajemniczej atmosferze ciemności poznali zasady rządzące światłem i różne jego modyfikatory.

Podczas pracy z laserami i światłem białym dowiedzieli się, ile kolorów ma tęcza oraz czym różni się załamanie od rozczepienia. Wyobraźnię uczniów rozbudziło malowanie światłem. W końcowej części warsztatów każdy uczestnik zbudował swój własny kalejdoskop z przygotowanych elementów, który mógł zabrać do domu. Podczas pokazu trzecioklasiści mogli przekonać się jak silna może być wiązka widzialnego promieniowania elektromagnetycznego.

Warsztaty były bardzo ciekawe i podobały się uczniom. Z chęcią wybiorą się do Zakątka Odkrywców jeszcze raz!