Strona głównaAktualnościŚwietlicowe sztuczki ze sztuką, czyli „Abstrakcja z Chopinem”

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 23.2019 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 1 kwietnia 2019 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Magdalena Łabędzka. Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez e-mail: iod@starabiala.pl

Świetlicowe sztuczki ze sztuką, czyli „Abstrakcja z Chopinem”

miniW dniach 25-26 lutego w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty arteterapeutyczne „Abstrakcja z Chopinem”.   Tym razem uczniowie zapoznali się ze współczesną sztuką abstrakcyjną, która została połączona z ponadczasową klasyczną muzyką Fryderyka Chopina.

Młodzi artyści zgłębiali tajniki abstrakcjonizmu, malując swoje prace wykorzystując do tego różne przedmioty np., sznurek, własne dłonie i tradycyjne pędzle. Walc Wiosenny Fryderyka Chopina nadawał atmosferę twórczości i artystycznego ducha.

Abstrakcjonizm czyli oderwanie oznacza w sztuce niepodobny do natury, bezprzedmiotowy - tego uczniowie szukali w swoich pracach. Formy ich „dzieł” , które możemy podziwiać, zależą od ich osobowości… a muzyka klasyczna pozwoliła uczniom na naturalność i spontaniczność.   Cel warsztatów został osiągnięty! Czasami warto oderwać się od rzeczywistości.

Wychowawca świetlicy

Aneta Bielska