Strona głównaAktualnościŚwietlicowe sztuczki ze sztuką, czyli „Abstrakcja z Chopinem”

Informacje na temat rekrutacji do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020 oraz dokumenty do pobrania w zakładce REKRUTACJA.

Świetlicowe sztuczki ze sztuką, czyli „Abstrakcja z Chopinem”

miniW dniach 25-26 lutego w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty arteterapeutyczne „Abstrakcja z Chopinem”.   Tym razem uczniowie zapoznali się ze współczesną sztuką abstrakcyjną, która została połączona z ponadczasową klasyczną muzyką Fryderyka Chopina.

Młodzi artyści zgłębiali tajniki abstrakcjonizmu, malując swoje prace wykorzystując do tego różne przedmioty np., sznurek, własne dłonie i tradycyjne pędzle. Walc Wiosenny Fryderyka Chopina nadawał atmosferę twórczości i artystycznego ducha.

Abstrakcjonizm czyli oderwanie oznacza w sztuce niepodobny do natury, bezprzedmiotowy - tego uczniowie szukali w swoich pracach. Formy ich „dzieł” , które możemy podziwiać, zależą od ich osobowości… a muzyka klasyczna pozwoliła uczniom na naturalność i spontaniczność.   Cel warsztatów został osiągnięty! Czasami warto oderwać się od rzeczywistości.

Wychowawca świetlicy

Aneta Bielska