Strona głównaAktualnościWycieczka do Centrum Nauki Kopernik

W okresie wakacji sekretariat przyjmuje interesantów

w godzinach 8.00 – 14.00.

Zebranie dla rodziców uczniów przyszłorocznych klas 1

(rok szkolny 2019/2020) odbędzie się 28 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

mini15 stycznia 2019r. uczniowie klas: II a, III a, III b pod opieką pań: Małgorzaty Matyaszek, Marii Fortas i Anety Mikołajewskiej pojechali na wycieczkę do Warszawy, aby zwiedzić Centrum Nauki Kopernik.

Pierwszym punktem programu był seans w Planetarium „Niebo Kopernika”, gdzie dzieci obejrzały 2 filmy: Kosmiczny piknik i Tajemnice kartonowej rakiety. Bardzo ciekawe i dostosowane do wieku dzieci filmy, dostarczyły okazji do utrwalenia i pogłębienia wiedzy na temat planet Układu Słonecznego.

Następnie rozpoczęło się zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Przed dziećmi otworzyła się ogromna przestrzeń Strefy Eksperymentowania, poświęcona człowiekowi i przyrodzie. Mogły nie tylko zwiedzać, ale samodzielnie wykonywać doświadczenia naukowe i wyciągać wnioski przy ponad dwustu eksponatach tworzących 19 grup tematycznych.

W części wschodniej poświęconej człowiekowi stały się przedmiotem zaskakujących eksperymentów. Sprawdziły, jak zmysły i umiejętności pozwalają im odbierać, interpretować i opisywać świat. Poznały jakie organy wewnętrzne ma człowiek oraz jak długie jest jelito i wiele innych. Mogły przekonać się, jak trudne jest poruszanie na wózku inwalidzkim. Oto niektóre grupy tematyczne w tej części: Obraz w oku, Anatomia i fizjologia człowieka, Możliwości człowieka – sprawdź się, Percepcja, Ruch – wzrok, Iluzje, Światło i barwy, Światło i optyka.

W części zachodniej dzieci mogły obserwować zjawiska fizyczne. Znajdowały się tu eksponaty związane z falami, prądem, płynami czy zjawiskami chaotycznymi. Grupy tematyczne w tej części to: Prąd i magnetyzm, Fale i drgania, Żyroskopy i moment bezwładności, Płyny, Maszyny proste, Kosmos, Zjawiska chaotyczne. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w spektaklu w Teatrze Wysokich Napięć poświęconym powstawaniu prądu. Niesamowity pokaz dostarczył uczniom wielu wrażeń i niezapomnianych przeżyć. Inną atrakcją była Bajka robotów Stanisława Lema w Teatrze Robotycznym.

Po intensywnie spędzonym czasie w Centrum Nauki Kopernik, uczniowie kupili pamiątki i zjedli obiad. Ostatnim punktem programu wycieczki był przejazd do Wilanowa. Niestety nie udało się obejrzeć przepięknego Królewskiego Ogrodu Światła zlokalizowanego w zabytkowym ogrodzie w Muzeum Pałacu Króla Jana III, ponieważ był nieczynny na czas żałoby w stolicy w związku z żałobą narodową. Może innym razem.

Mimo to pobyt w Warszawie był bardzo udany. Dostarczył uczestnikom wielu emocji i niesamowitych przeżyć podczas eksperymentowania. Pogoda była łaskawa i mimo zimowego dnia, udało nam się bezpiecznie i bez żadnych trudności na drodze dojechać do Warszawy oraz wieczorem wrócić do domu.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine